Новости Экономика януковичзаконпродукція

Янукович підписав закон про безпечну продукцію

base article image

Президент України Віктор Янукович підписав закон “Про загальну безпечність нехарчової продукції”, який визначає правові та організаційні засади введення в обіг в Україні нехарчової продукції і забезпечення її безпечності.

Відповідний закон розміщений на офіційному сайті Глави держави.

В законі є визначення, що розуміти під поняттям “безпечної нехарчової продукції”, а також її виробника, уповноваженого представника, імпортера, відкликання продукції, відновлення продукції, забезпечення безпечності продукції, користувач, ланцюг постачання продукції,

надання продукції на ринку, небезпечна нехарчова продукція, постачання продукції, розповсюдження продукції, розповсюджувач та ін.

Однак, як зазначено у документі, дія цього Закону не поширюється на: послуги та роботи,
харчові продукти, харчові добавки, ароматизатори, дієтичні добавки та допоміжні матеріали для переробки харчових продуктів, продукти тваринного походження, корми, кормові добавки та премікси, живі рослини і тварини, продукцію людського, рослинного і тваринного походження, що безпосередньо використовується як репродуктивний матеріал, призначений для відтворення, спирт, алкогольні напої та тютюнові вироби, лікарські засоби та ветеринарні препарати, наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги і прекурсори, ядерні матеріали, спеціальні матеріали, що розщеплюються, іншу продукцію у сфері використання ядерної енергії, вироби військового призначення та ін.

Виробники зобов'язані вводити в обіг лише безпечну продукцію”, - акцентовано в тексті документу.

Доказом безпечності продукції є її відповідність національним стандартам, що гармонізовані з відповідними європейськими стандартами. Перелік таких гармонізованих національних стандартів формується центральним органом виконавчої влади з питань стандартизації. Цей перелік станом на 1 січня щороку оприлюднюється шляхом його опублікування у друкованому засобі масової інформації центрального органу виконавчої влади з питань стандартизації (у разі його відсутності - у друкованому засобі масової інформації, визначеному цим органом) та шляхом розміщення на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади з питань стандартизації”, - зауважили автори Закону.

Відносно звернень споживачів щодо захисту права на безпечність продукції, то в документі про це сказано так: “Споживачі (користувачі) мають право звертатися до органів державного ринкового нагляду за захистом порушеного права на безпечність продукції”.

Безумовно, в Законі визначені обов'язки виробників. Згідно з ними, виробники мають зазначати на продукції або її упаковці найменування та місцезнаходження виробника, назву, тип або номер моделі, номер партії або серійний номер, назви складових частин тощо у випадках та в порядку, визначених законодавством. Окрім того, проводити за власною ініціативою експертизу (випробування) зразків продукції, що введена в обіг під їхньою торговельною маркою, розглядати звернення споживачів (користувачів) щодо безпечності продукції, введеної в обіг під їхньою торговельною маркою, вживати за результатами такого розгляду необхідних заходів та вести облік таких звернень і т.д.

Розповсюджувачі, згідно із підписаним В. Януковичем повинні бути уважними і, “якщо їм стало відомо або має бути відомо на підставі наявної в них інформації, що продукція, яку вони розповсюдили, становить ризики для споживачів (користувачів), несумісні із загальною вимогою щодо безпечності продукції, негайно повідомляти про це відповідний орган державного ринкового нагляду, в тому числі про вжиті заходи із забезпечення безпечності такої продукції”.

Згідно з Законом, Державний ринковий нагляд за додержанням виробниками та розповсюджувачами продукції загальної вимоги щодо безпечності продукції забезпечується шляхом здійснення державного ринкового нагляду, а також державного контролю продукції при її ввезенні на митну територію України.

Організація та порядок здійснення державного ринкового нагляду, а також державного контролю продукції під час її ввезення на митну територію України визначаються Законом України “Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та Митним кодексом України”, - зауважили у документі.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.