Новости Экономика хюндайприватизация

Продаж “Укртелекому” можуть відкласти на невизначений термін

base article image

Один з варіантів розвитку подій навколо продажу “Укртелекому” передбачає, що державне підприємство так і не буде продано.

 

Про такий розвиток подій пише видання “Дело”.

 

Видання проаналізувало кілька основних варіантів розвитку подій навколо приватизації «Укртелекому». Один з них передбачає, що продаж компанії знову може бути зірвана і відкладена на невизначений час.

Після того, як єдиним претендентом на покупку «Укртелекому» стала ESU, дочірня компанія австрійського інвестиційного фонду “Epic”, телекомунікаційного ринку стало очевидно, що відкритий конкурс на продаж компанії не відбудеться. Експерти стали активно обговорювати яким може бути подальший розвиток подій з приватизацією держоператора. Очевидно, що компанія ESU працює в інтересах третіх осіб. Цього не приховує і її керівництво, яке прямо заявляє про те, що планує перепродати компанію стратегічному інвесторові. Одна з правдоподібних версій полягає в тому, що компанія діє в інтересах МТС, яка за допомогою залучення посередника - ESU, намагається знизити вартість покупки «Укртелекому», пише видання.

При цьому багато експертів запевнили, що ESU пов'язана з головою правління «Укртелекому» Георгієм Дзеконом, а також керівником Адміністрації Президента Сергієм Льовочкіним і його бізнес-партнерами. Зокрема, про близькість до компанії Г. Дзекона заявляє помічник депутата від БЮТ Віталія Коржа Юрій Гончарук. «Напевно у керівництва «Укртелекому» вже є домовленість з потенційним покупцем. За родом своєї діяльності пан Дзекон останні 5 років спілкувався з великою кількістю стратегічних інвесторів. Безумовно, ніхто краще за нього не знає шансів компанії і на продаж, і на перепродаж. Очевидно, що після покупки ESU держоператора, компанія буде запропонована великим європейським операторам, які були відсічені від конкурсу його умовами, а також фінансовим інститутам», - стверджує він. Цю версію підтверджує і джерело видання близьке до керівництва ФДМ. «Зв'язок Дзекона з главою АП давно всім відомий. Тому подача тільки однієї заявки свідчить про те, що процес курирувала людина, яка в змозі влаштувати продаж в одні конкретні руки, тобто заблокувати проведення реального конкурсу», - сказало джерело.

Заступник директора «Інституту інформаційного суспільства» Ярослав Павловський заявив, що мобільні оператори могли отримати певні гарантії щодо видачі їм у наступному році ліцензії на 3G, саме тому вони не роблять скандалу з приводу реалізується на ринку схеми. Крім того, експерти наголосили, що ще одним реалістичним варіантом розвитку подій є зрив приватизації, який відбудеться у випадку, якщо ESU відмовиться заплатити виставлену оцінювачем суму покупки держпакета. Такий варіант дуже на руку керівництву держоператора, яка зацікавлена в тому, щоб «приватизація десятиліття» була б відкладена на максимально тривалий термін.

Нагадаємо, єдиним претендентом на покупку «Укртелекому» стала ESU, дочірня компанія австрійського інвестиційного фонду “Epic”. За словами голови Фонду держмайна Олександра Рябченка, претендент вже вніс конкурсну гарантію — 1,05 млрд. грн. Оскільки на 92,79% акцій «Укртелекому» претендує лише одна компанія, аукціон, намічений на 28 грудня, не відбудеться. Фонд змушений буде провести незалежну оцінку компанії, виставленої на продаж. А покупцем буде визнана саме компанія Esu, якщо погодиться на ціну, затверджену оцінювачем. Угода між сторонами може бути укладена вже в лютому.

 

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.