Новости Экономика черкасы

В міському бюджеті Черкас на наступний рік бракує 34 мільйонів гривень на зарплати вчителям та лікарям

base article image

В міському бюджеті Черкас на 2011 рік бракує 34 мільйони гривень на зарплати вчителям та лікарям.

 

Про це йшлося на сесії міської ради, передав кореспондент ГолосUA.

 

Депутати затвердили бюджет Черкас на 2011 рік із загальним обсягом доходів у розмірі майже 755 мільйонів гривень. Жити місто за цим документом почне орієнтовно із 1 лютого, адже спочатку необхідно скласти розписи бюджету в розрізі розпорядників коштів – на це піде близько місяця. До того часу діятиме кошторис 1/12 від бюджету 2010 року.

 

За словами директора департаменту бюджетної політики міськвиконкому Наталії Джуган, бюджет наступного року досить складний і утворений трохи відмінно від попередніх.

 

«Адже за 11 років існування Бюджетного кодексу жодного разу ще не було такого, щоб прогнозні показники Мінфіну не зростали. А цього року саме так і відбувається. Але, водночас, ми маємо забезпечити підвищення заробітних плат та зростаючу вартість енергоносіїв. Таким чином держава замість того, аби додати 15% ресурсу, зменшила його на 5%. В результаті — маємо 20% прихованого дефіциту по закріплених видатках. Таким чином, маємо не забезпечені 34 млн. грн. зарплат лікарів та вчителів, а це – по окремих галузях від 0,6 до 2 місячних фондів. Однак, я вважаю, що таке рішення логічне. Держава нарешті відходить від екстенсивного напрямку розвитку, коли ми просто утримуємо штат закладів, але не звертаємо увагу на якість надання у них послуг. Тому необхідно оптимізувати мережу існуючих закладів різних галузей, раціонально використовувати кошти», - зазначила Н. Джуган.

 

Із 755 млн. грн. затверджених доходів 435 мільйонів гривень – власні та закріплені доходи загального фонду, 273 млн. грн. – субвенції та дотації із обласного та державного бюджетів. Видатки міського бюджету за галузями виглядають так: на галузь освіти закладено 201 млн. грн., на охорону здоров’я – 145,7 млн. грн., культуру і мистецтво – 26,4 млн. грн., галузь спорту отримала 7,4 млн. грн., житлово-комунальне господарство – майже 40 млн. грн. (з урахуванням 5 млн. грн., запланованих за рахунок бюджету розвитку). Видатки на програми, які діють у місті, залишились майже на рівні минулого року – зросли лише на індекс інфляції (8,9%). Хоча реальна потреба галузей приблизно утричі перевищує ті суми, які затвердили у бюджеті.

 

Також депутати затвердили Програму соціально-економічного та культурного розвитку Черкас на 2011 рік, але поки що не визначали суми коштів, які будуть необхідні на реалізацію того чи іншого завдання. Затверджувати остаточний варіант програми планують разом із бюджетом розвитку – наприкінці січня, попередньо опрацювавши документ у депутатських комісіях.

 


 

 

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.