Новости Экономика польшаукраинагаз

З 1 січня Україна припинила постачати газ до Польщі

base article image

Польська нафтогазова компанія "PGNiG" повідомила, що з 1-го січня український газ від компанії "Нафтогаз України" не буде постачатися до Польщі.

Ця сировина раніше пересилалася з України до прикордонного польського містечка Грубешів.

Разом з тим, фірма "PGNiG" запевнила жителів Грубешова, що газ для міста буде забезпечено із нагромаджених запасів, а також з вітчизняної системи постачання палива, - з газопроводу Любачів-Краснистав. Концерн наголошує, що ситуація, яка нині склалася, не загрожуєе польській економіці.

"Нафтогаз України" пояснює своє рішення про припинення надання газу, тим, що нині змінилися правила щодо внутрішнього ринку, оскільки тепер уся кількість природного газу з власного видобутку, повинна йти тільки на внутрішні потреби країни. У Києві вважають, що такі зміни не дозволяють реалізувати постачання до Польщі.

Проте польська нафтогазова компанія "PGNiG" заявила, що не погоджується з такими змінами і буде домагатися реалізації угоди про постачання газу з України до кінця 2020-го року. Тому компанія "PGNiG" замовила на 2011-й рік 168 млн. кубічних метрів українського газу.

За матеріалами: Польське радіо для закордону

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.