Новости Экономика нбустрахование

Нацбанк пропонує свій законопроект про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування

base article image

Національний банк України розробив законопроект, згідно з яким буде законодавчо врегульовано скасування збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з безготівкових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти за гривню.

Про це повідомила прес-служба Нацбанку.

Як сказано у повідомленні, поступовий розвиток валютного ринку узгоджується “з національними інтересами країни та її поточними можливостями, які знаходять відповідне відображення у законодавчих змінах”. “У цьому відношенні показовим є призупинення Державним бюджетом України на 2010 рік сплати з 1 липня збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з безготівкових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти за гривню”, - запевнили у Нацбанку.

Як розповіли у відомстві, зазначений збір було введено в дію ще 12 років тому, для подолання фінансової кризи 1998-1999 рр. “Отже нівелювання його у поточному році дозволило нарешті зняти відповідні перешкоди для подальшого розвитку валютного ринку та розширення його інструментарію. Однак обмеження терміну дії поточного Державного бюджету 2010-м роком обумовлює необхідність остаточного скасування наведеного збору”, - уточнили в НБУ.

Згідно з повідомленням, реалізацію зазначеного заходу передбачено планом проведення Пенсійної реформи. “Однак, оскільки вона ще не набула чинності, виникає необхідність невідкладного законодавчого врегулювання цього питання”, - сказано в заяві.

“Враховуючи наведене, а також з огляду на відновлення права законодавчої ініціативи Національного банку України, ним розроблений відповідний законопроект, який планується подати на розгляд Верховної Ради України на чергове пленарне засідання. При цьому досягнуто всіх домовленостей щодо доцільності першочергового розгляду зазначеного законопроекту парламентом України”, - зазначено у повідомленні.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.