Новости Экономика евровалюта

Європейські експерти віщують євро кінець, в Україні — в це не вірять

base article image

Європейські лідери побоюються закінчення епохи євро, а українські економісти радять обережно ставитися до скептичних прогнозів.

До зору скептиків долучився Британський Центрі економіки та ділових досліджень (CEBR). Він спрогнозував поступове зникнення євро, починаючи з падіння курсу євровалюти вже навесні 2011. Причиною цього називається очікуване поширення фінансової кризи в Греції та Ірландії протягом року на Італію та Іспанію, які є "третьою і четвертою за розвитком економіки в зоні єдиної європейської валюти".

Виконавчий директор CEBR Дуглас Маквільямс в інтерв'ю журналістам заявив, що він "дає євро лише один шанс до п'яти на виживання у своєму нинішньому вигляді протягом десяти років".

В Україні ставлення до таких прогнозів здебільшого скептичне. Відкритих даних соціологічних опитувань щодо довіри українців до євро знайти на вдалося. Але на форумах в інтернеті песимістичні новини про долю єдиної євровалюти жваво обговорюються. Більшість учасників цих дискусій не виключає незначного зниження курсу євро, але не вірить у його зникнення чи значне здешевлення щодо американського долара.

Директор київського Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський в інтерв'ю Deutsche Welle підтвердив, що події, які чинять вплив на курс єдиної європейської валюти, є чутливими для України та українців. Він пояснив це тим, що попри традиційне використання американського долара у зовнішній торгівлі України, значна частина експортно-імпортних операцій здійснюється в євро. В цій валюті накопичена цілком певна частина золотовалютних резервів Нацбанку, в євро приходять до України й інвестиції з країн Євросоюзу.

Вагому частку заощаджень українців наразі також складає єдина європейська валюта, сказав експерт. Він впевнений, що сьогодні передчасно говорити про відмову країн Євросоюзу від євро. "Протягом своєї історії євро зріс у ціні, й ця валюта, а також і європейські економіки, в цьому сенсі виявилися більш стабільними і стійкими до потрясінь, ніж американська економіка", – сказав Бураковський. А всі дискусії, на тлі яких виникають апокаліптичні прогнози він радить розглядати лише як "спробу ідентифікації ризиків".

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.