Новости Экономика кредитмвф

Україна має перестати розраховувати на допомогу міжнародних кредиторів — експерт

base article image

Україна повинна припинити практику постійних міжнародних запозичень.

 

Таку думку висловив заступник директора Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАН України Валерій Новицький на прес-конференції в Києві, передав кореспондент ГолосUA.

 

Зокрема, коментуючи рішення про виділення Україні чергового траншу від МВФ, експерт зазначив, що це позитивний знак, але держава має розпочати самостійно шукати моделі розвитку, а не сподіватися на зовнішню допомогу. “Продовження співпраці з МВФ свідчить про довіру і достатньо високу оцінку того, що відбувається в країні, але говорити про результати реформування я б не став, тому що влада продемонструвала деякі кроки, але їхні результати поки що спірні”, - сказав він.

 

При цьому В. Новицький додав, що Україна повинна дивитися на розвиток інших демократичних держав. “Ми повинні не просити допомоги, не чекати цієї допомоги, а шукати компроміси. Ми повинні знати, що МВФ дасть гроші, але він не буде піклуватися про подальше благополуччя України”, - пояснив свою думку експерт.

 

Нагадаємо, передбачається, що наступний транш в обсязі 1 млрд. дол. буде надано 1 березня, але ця дата може бути переглянута.

 

Виділяючи другий транш, МВФ відійшов від раніше затвердженого терміну — 30 листопада — через очікування ухвалення Податкового кодексу і держбюджету на 2011 рік.

 

Щоб отримати третій транш, Україна повинна з 1 квітня 2011 року на 50% підвищити ціну на газ для населення.

 

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.