Новости Экономика евроденьги

Силові відомства неефективно використовують гроші, виділені до Євро-2012 — Рахункова палата

base article image

Протягом останніх трьох років МВС та СБУ виділено 80 млн. грн. державних коштів на забезпечення громадського порядку, гарантування безпеки та протидію терористичній діяльності під час проведення в Україні фінальної частини Євро-2012, проте очікуваних результатів не досягнуто.

 Такого висновку дійшла Колегія Рахункової палати за результатами відповідного аудиту, повідомила прес-служба установи.

 

Правоохоронні органи загалом виконали лише четверту частину із запланованих ними заходів, причому переважна більшість з яких не потребувала фінансових витрат. Основна причина неефективного використання коштів за Програмою Євро-2012 в частині забезпечення правопорядку і безпеки на період футбольних змагань – неповнота і несвоєчасність фінансування, а також недосконалість управлінських дій”, - йдеться в повідомленні.

Незважаючи на те, що видатки на заходи з підготовки та проведення Євро-2012, починаючи з 2009 року, визначені захищеними статтями держбюджету, передбачене джерело фінансування – надходження до Стабілізаційного фонду – не забезпечило своєчасності та повноти спрямування коштів. До того ж більша частина прогнозованих обсягів фінансування визначена для правоохоронних органів аж на 2011-2012 роки, що ставить під сумнів ефективне і повномасштабне використання коштів у такі стислі терміни”, - сказано в тексті.

 

Внаслідок неефективних управлінських рішень силові відомства не зуміли привести показники галузевих програм у відповідність з показниками Програми Євро-2012, а заплановані заходи не відповідали реальним потребам та наявним фінансовим ресурсам”, - сказано в повідомленні.

Виділені з бюджету кошти здебільшого спрямовувалися не на виконання пріоритетних заходів з підготовки та проведення чемпіонату, а на забезпечення поточних потреб: капітальний ремонт відомчих споруд, закупівлю аудіо- відеотехніки, придбання автомобілів, паливно-мастильних матеріалів тощо”, - йдеться в тексті.

Таким чином, залишилася невиконаною переважна більшість заходів з підвищення рівня технічного оснащення та матеріально-технічного забезпечення підрозділів правоохоронних органів, які залучатимуться до забезпечення громадського порядку, безпеки та протидії терористичній діяльності під час підготовки і проведення чемпіонату”, - підкреслили в Рахунковій палаті.

 

Галузеві програми на забезпечення безпеки проведення фіналу європейського чемпіонату з футболу редагуються, змінюються, доповнюються, а результатів поки що не видно. Говоримо про одне й те саме, з року на рік переписуємо одні й ті ж завдання і вимоги у пунктах Програми Євро-2012, і це створює істотні ризики щодо успішного виконання окреслених задач” - зазначив голова Рахункової палати В. Симоненко.

За результатами контрольного заходу, Колегія Рахункової палати запропонувала МВС і СБУ привести показники галузевих програм у відповідність до реальних потреб, скорегувати заходи, визначивши їх пріоритетність і першочерговість, та забезпечити безумовне виконання.

 

 

 

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.