Новости Экономика бензин цены

Підстави для зростання цін на бензин існують — експерт

base article image

Підстави для підняття цін на пальне в Україні існують.

Таку думку в ексклюзивному коментарі кореспонденту ГолосUA висловив директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

“Підстави для підняття ціни на пальне є. Бо якщо ми подивимось на динаміку ціни на нафту на світових ринках то побачимо, що нафта останні декілька місяців дорожчає. Тому, тут потрібно пов'язувати ці речі, бо бензин з повітря не береться. Потрібно дуже чітко зважувати динаміку цін на нафту, і ще раз наголошу, і на світових ринках”, - запевнив експерт.

За словами В. Юрчишина, для підняття ціни є реальна основа - подорожчання нафти.

“В принципі, якщо ми подивимось на динаміку співвідношення ціни на бензин в Україні і ціни нафти на міжнародному ринку, то ці криві, не можна сказати, що йдуть синхронно, але у них дуже висока подібність, тому що саме в цьому контексті бензиновий ринок він більш ринковий в Україні, ніж газовий ринок, скажімо, де все повністю встановлюється і регулюється державою. Бензиновий він більш ринково орієнтований, тому основа для подорожчання є, і це - здорожчання нафти на світових ринках”.

При цьому експерт зауважив, що українські нафтотрейдери також можуть підняти ціну.

Відповідно, як пояснив експерт, спрогнозувати наскільки відбудеться здорожчання важко. “Зараз я не берусь прогнозувати”, - додав він.

Нагадаємо, експерти говорять, що ціни на пальне можуть припинити подальше зростання і залишитися незмінними (8,35-8,50 гривні за літр А-95) до кінця січня. Днями Міненерго закликало нафтотрейдерів дотримуватись умов цінового меморандуму між ними і Кабміном. 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.