Новости Экономика азаровземля

Азаров хоче поговорити із селянами про землю

base article image

Уряд планує розробити законопроект про приватизацію землі згідно з Програмою економічних реформ Президента України Віктора Януковича.

Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров в інтерв'ю агентству “Інтерфакс-Україна”, - передала прес-служба Кабінету міністрів.

Як пообіцяв прем'єр, уряд підготує законопроект та проведе його обговорення “і, насамперед, з аграріями, селянами”. “Ми спробуємо знайти ту формулу, при якій нам вдасться врахувати і світовий досвід, і, в тому числі, традиційне уявлення про нашу землю. І я думаю, що ця реформа буде найважливішим кроком з точки зору модернізації нашого аграрно-промислового комплексу”, - запевнив він.

Як приклад глава уряд навів питання - створення аграрного або земельного банку, “без якого важко уявляється розвиток” аграрного комплексу. “Що може бути тою запорукою, під яку такий банк або така фінансова установа зможе видавати кредити під розвиток, під будівництво тваринницьких комплексів, наприклад, під придбання сучасної техніки, для проведення, наприклад, селекційної роботи, для проведення та впровадження сучасних аграрних технологій? Що? Земля. І цей механізм має використовуватися, він повинен працювати, і я думаю, що він запрацює”, - наголосив він.

При цьому М. Азаров зауважив, що можуть виникнути спекуляції на цю тему: “як зробити так, щоб наші землі хтось задешево не скупив і т.д.”? “Це питання, скажемо, до законодавця. Можна виписати всі ці механізми таким чином, щоб зробити цілком природне обмеження на право іноземних громадян купувати у великих обсягах, підкреслюю, нашу землю. Але зробити землю тим інвестиційним ресурсом, за допомогою якого ми залучимо реальні кошти, - це завдання нашого Уряду в найближчі рік-два. Питання непросте. Питання політичне”, - уточнив він. 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.