Новости Экономика врзаконцінніпапери

Верховна Рада внесла зміни до закону "Про цінні папери та фондовий ринок"

base article image

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про внесення змін до Закону "Про цінні папери та фондовий ринок" (щодо фінансового моніторингу діяльності професійних учасників фондового ринку).

Законопроектом пропонується запровадити додаткові вимоги щодо фінансового моніторингу діяльності професійних учасників фондового ринку.

Так, згідно із проектом, професійні учасники фондового ринку можуть утворювати відокремлені підрозділи за межами України за погодженням з Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку та у порядку, встановленому Комісією. Професійні учасники фондового ринку та їх відокремлені підрозділи, в тому числі ті, які утворені та діють в іноземних державах, повинні дотримуватися вимог щодо організації фінансового моніторингу, встановлених законодавством України у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму.

У тому випадку, коли вимоги щодо організації фінансового моніторингу суперечать законодавству іноземної держави, на території якої утворено відокремлений підрозділ, професійний учасник фондового ринку зобов´язаний поінформувати Спеціально уповноважений орган з питань фінансового моніторингу та Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку про неможливість дотримання його відокремленим підрозділом зазначених вимог.

Професійний учасник фондового ринку вживає в установленому законодавством порядку заходів до обмеження ділових відносин або фінансових операцій з особами, що діють на території держав, які не виконують або неналежним чином виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму.

Документом передбачається встановити також, що умовою отримання ліцензії та провадження професійної діяльності на фондовому ринку є відсутність серед учасників (акціонерів) юридичної особи (професійного учасника фондового ринку) фізичної особи, яка має не погашену або не зняту в установленому порядку судимість за злочини проти власності, у сфері господарської діяльності та/або у сфері службової діяльності та володіє прямо чи опосередковано пакетом акцій (часток) у розмірі 10 і більше відсотків статутного капіталу цієї юридичної особи.

Державні органи за письмовим запитом зобов´язані у межах повноважень подати Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку інформацію про наявність або відсутність у фізичної особи, яка прямо чи опосередковано володіє пакетом акцій (часток) у розмірі 10 і більше відсотків статутного капіталу професійного учасника фондового ринку, не погашеної або не знятої в установленому порядку судимості за злочини проти власності, у сфері господарської діяльності та/або у сфері службової діяльності.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.