Новости Политика законинформация

Закон про доступ до інформації значно спростить роботу журналістів – юрист

base article image

Закони про інформацію та про доступ до публічної інформації, які сьогодні ухвалила Верховна Рада, значно спростять роботу журналістів.

Таку думку висловив директор організації «Інститут медіа права» Тарас Шевченко в коментарі кореспонденту ГолосUA.

«Ці закони є насправді корисними не лише для журналістів, а й для всіх громадян, оскільки процедура доступу до інформації, і, зокрема, скорочений термін в п’ять робочих днів для надання інформації, це стосується всіх, без винятку, громадян. Журналісти цим можуть скористатися найбільше, оскільки професійно вони постійно займаються збором інформації. Набагато легше буде готувати журналістські розслідування, оскільки чекати місяць на надання інформації, і потім – не факт, що тобі її нададуть, це надзвичайно довгий період , який дуже часто розхолоджував журналістів використовувати цей спосіб звернення», - зауважив він.

Крім цього, за словами експерта, багато норм внесено і до інших законів, зокрема, уточнені норми стосовно акредитації. «Вилучені застарілі норми з закону про пресу, що акредитація здійснюється за погодженням з органом влади, це означає, що він може ще відмовити у наданні в акредитації», - наголосив Т. Шевченко.

Він зазначив, що задоволений, що Верховна Рада продемонструвала солідарність, спільну роботу влади і опозиції. "Сподіваємося, що це буде хорошим сигналом початку злагодженої роботи по інших законопроектах, таких як закон про суспільне мовлення, закон про реформування державної та комунальної преси, закони, які стосуються прозорості медіа власності", - підкреслив експерт. 

За його словами, це саме ті ініціативи, які Президент України Віктор Янукович визначив як пріоритетні, такі, що необхідні для виконання зобов’язань перед Радою Європи, і зобов’язав уряд супроводжувати прийняття цих законів аж до їх ухвалення.

Нагадаємо, що сьогодні Верховна Рада ухвалила закон «Про доступ до публічної інформації».

Зокрема, ухвалення документу має сприяти: забезпеченню права кожного на доступ до інформації; відкритості та прозорості діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування; врегулюванню процедури оприлюднення інформації; удосконаленню порядку акредитації журналістів; охороні та захисту інформації з обмеженим доступом; сприянню міжнародному інформаційному обміну та входження України в світовий інформаційний простір.

Разом з тим, представник Президента у Верховній Раді Юрій Мірошниченко наголосив, що даний закон спрямований на те, щоб запобігати корупції.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.