Новости Экономика прокуратуракрым долги

У 2010 році прокуратура Криму зобов'язала підприємства виплатити 56,2 мільйонів гривень заборгованості

base article image

У 2010 році заходами прокурорського реагування жителям Криму виплачено 56,2 млн грн. заборгованості із заробітної плати.

Про це повідомила прес-служба Прокуратури півострова.

Такий результат спричинений перевірками, внаслідок яких боржники виконали вимоги прокуратури, викладені в 503 приписах и поданнях, і розрахувалися з трудящими.

За фактами безпідставної невиплати заробітної плати і грубого порушення законодавства про працю органами прокуратури Криму торік було порушено 84 кримінальні справи, 70 з яких розслідувані і направлені до суду. Підставою для порушення справ стали факти безпідставної невиплати заробітної плати, неоформлення трудових відносин з працівниками, приховування наявності заборгованості. Зокрема, прокуратура реагувала застосуванням кримінально-правових заходів на факти, коли за наявності коштів на підприємствах гроші витрачалися на другорядні потреби, наприклад, на передплату періодичних видань, на добродійність, на придбання будь-яких товарів, при цьому люди місяцями не могли отримати зароблені гроші. Відповідну правову оцінку отримали також факти привласнення коштів, передбачених на виплату заробітної плати, порушень у частині нарахування і виплати працівникам компенсації та індексації у зв'язку із затримкою виплати заробітної плати і при виплаті зарплати в натуральному вигляді.

У ході досудового слідства у кримінальних справах відшкодовано понад 3,2 млн грн. заборгованості.

Відстоювали прокурори право кримчан на оплату праці також в суді. Торік задоволено 670 позовних заяв прокуратури в інтересах мешканців автономії про стягнення 2,6 млн грн. заборгованості із заробітної плати, і вже люди отримали на руки 1,5 млн грн.

Нагадаємо, у 2009 році вжитими заходами прокурорського реагування кримчанам було відшкодовано 47 млн грн. боргу із зарплати.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.