Новости Экономика киноденьги

У 2011 році збори українських кінотеатрів зростуть на 25% - експерт

base article image

У 2011 році збори українських кінотеатрів зростуть на 25% у порівнянні з підсумками минулого року.

Про це в інтерв'ю «Дзеркало тижня. Україна» повідомив генеральний директор мережі кінотеатрів «Мультиплекс» Антон Пугач.

«Впевнений, кінопрокат в Україні у поточному році буде ще більш пожвавлюватися, — каже Пугач. - І 25% можливого «приросту» не межа! Суджу про це лише за новорічною декадою, коли спостерігався помітний глядацький кінобум. У деяких кінотеатрах просто не вистачало квитків! Це з урахуванням того, що в прокаті у цей період не значилося такого потужного хедлайнера як, скажімо, «Аватар», який відгримів рік тому цього ж зимового періоду... Проте інтерес до прокатного кіно зріс».

Водночас Антон Пугач відзначає, що через непередбачувану політику деяких українських чиновників (а це питання дублювання, субтитрування тощо) на вітчизняний кіноринок як і раніше не потрапляє величезна кількість помітних нових картин.

«Я скажу більше... В Україні демонструється у два рази менше прем'єрних стрічок, аніж у Росії, наприклад, — говорить Пугач. - Особливо це стосується арт-хаусної лінії кіно. Прокатний кіноринок у Росії — це, звичайно, більше мільярда доларів на рік. Наш ринок у 2010-му — у межах 80 млн дол. Я розумію різницю — в масштабах країн... Але все одно переконаний: через суперечність деяких рішень Мінкульту маємо, як і раніше убогий кінорепертуар».

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.