Новости Экономика черкасыквартплата

Унаслідок звернень черкащан комунальники зменшать тарифи на квартплату

base article image

У Черкасах унаслідок численних звернень громадян комунальники погодилися зменшити тарифи на квартплату. 

Про це повідомили у прес-службі Черкаського міськвиконкому, передав кореспондент ГолосUA.

Сьогодні в місті триває процес обговорення нових тарифів на квартплату, які почнуть діяти, орієнтовно, з лютого цього року. Аби почути думку городян щодо можливого зростання, комунальники третій тиждень поспіль проводять зустрічі у дворах. Загалом з 22 грудня 2010 року відбулось 194 таких громадських зібрань. Планується, що обговорення триватиме до 22 січня. Після опрацювання усіх пропозицій від городян стосовно корегування вартості квартплати нові тарифи затвердять.

Заступник міського голови Олексій Леонов розповів, що на часі – фінальна стадія громадських слухань, які відбуваються за участю представників департаменту ЖКК МВК, СУБів, де ті пояснюють мешканцям мотиви зростання тарифів на квартплату, які не переглядались останні два роки. Тоді як за цей час суттєво зросли: розмір мінімальної заробітної плати (у 2008 році вона складала 525 грн., нині – 922 грн., а до кінця 2011 року – 1004 грн.), енергоносії, будівельні матеріали, запчастини, тощо.

За його словами, примітно, що нинішні громадські слухання характеризуються підвищеною увагою та активністю з боку городян, які не лише приходять на зустрічі, але й активно долучаються до процесу обговорення, надаючи власні пропозиції щодо зменшення вартості тарифу. Зокрема, до Служб утримання будинку, відповідних департаментів міськвиконкому надійшло вже більше 160 таких колективних звернень.

О. Леонов також зауважив, що міська влада знайшла резерви зниження на 50 % собівартості нового підвищеного тарифу на квартплату (який за попередніми розрахунками той мав би зрости вдвічі від існуючого розміру). Цього вдалось досягнути після перемовин з операторами, які займаються вивозом сміття у Черкасах, та підприємствами ліфтового господарства, що обслуговують ліфти у житлових будинках.

Таким чином, нині розглядається варіант підняття тарифів на квартплату, орієнтовно, у півтори рази. Їх затвердження виконавчим комітетом Черкаської міської ради відбудеться лише після завершення процедури громадського обговорення і підбиття підсумків наданих пропозицій конкретно по кожному будинку Черкас.

Як повідомив виконувач обов'язків директора департаменту житлово-комунального комплексу міськвиконкому Василь Старіков, підняття тарифів на квартплату – вимушений крок. Оскільки нинідіючі тарифи не покривають їх собівартості, не кажучи вже про рентабельність, завдяки чому комунальні підприємства могли б розвиватись. До того ж старі борги населення за минулі роки «тягнуть вниз». Так, на сьогодні городяни заборгували Службам утримання будинків близько 25 мільйонів гривень.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.