Новости Экономика одеса-бродибелорусь

Україна та Білорусь підписали угоду про транзит нафти через “Одеса-Броди”

base article image

Відкрите акціонерне товариство “Укртранснафта” та закрите акціонерне товариство “Білоруська нафтова компанія” (БНК) підписали на два роки з можливістю подальшої пролонгації угоду на гарантований транзит чотирьох мільйонів тонн нафти щорічно по нафтотранспортній системі України з використанням нафтопроводу “Одеса-Броди” до Білоруського НПЗ у Мозирі.

Від «Укртранснафти» угоду підписав голова правління компанії Олександр Лазорко, з боку БНК — заступник генерального директора ЗАТ Андрій Шишков.

Як повідомив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Кірюшин, нині Україна також веде переговори з БНК про можливість прокачування по “Одеса-Броди” чотирьох мільйонів тонн нафти щорічно для потреб Дрогобицького нафтопереробного заводу (“Галичина”, Львівська область), Надвірнянського НПЗ (“Нафтохімік Прикарпаття”, Івано-Франківська область).

Як зазначив після церемонії підписання міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко, досягнуті домовленості з Білоруссю вигідні.

“Ми задоволені розпочатої роботою”, — сказав він, не уточнивши конкретних деталей.

Окрім цього, за його словами, угода БНК і “Укртранснафти” ніяк не зачіпає інтересів Росії щодо транзиту нафти через Україну до Європи.

За матеріалами: Дзеркало тижня

 


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.