Новости Экономика черкасымедицина

У Черкасах оптимізують мережу медичних закладів

base article image

У Черкасах у цьому році оптимізують мережу медичних закладів.

Про це під час прес-конференції повідомив директор департаменту охорони здоров’я та соціальної політики міськвиконкому Олег Стадник, передав кореспондент ГолосUA.

За словами О, Стадника, перед галуззю охорони здоров’я Черкас поставлено три основні завдання: оптимізувати мережу медичних закладів, створити єдиний медичний простір та забезпечити потреби швидкої та невідкладної допомоги. Саме ці пріоритети і втілюватиме в життя медична галузь із дефіцитом по захищених статтях у розмірі 30 млн. грн. та із наявними 17 млн. грн. (разом із освітою) на капітальні вкладення.

Цей рік приніс чимало фінансових проблем, адже нам заклали кошти відповідно до показників, доведених Мінфіном, і ця цифра становить 135 млн. грн. При цьому мінімальна потреба галузі лише по захищених статтях – 168 млн. грн. Тож маємо дефіцит у розмірі більше 30 млн. грн. Це значним чином впливає на шляхи реалізації основних пріоритетів”, - сказав О. Стадник.

У березні цього року вводиться в дію обласна дитяча лікарня, таким чином до нового закладу буде переведена частина відділень міської лікарні, зокрема неврологічне, офтальмологічне, лор-відділення, ортопедичне та травматологічне.

У вивільнені приміщення міської дитячої лікарні планують перевести дитячі інфекційні ліжка. Таким чином постає питання про доцільність існування інфекційної лікарні, хочемо перетворити її у одне із відділень Третьої міської лікарні. Крім того, по всіх закладах скоротимо «ліжка», які пустують, а ми при цьому витрачаємо на них кошти. Також у планах: переведення до обласної лікарні кардіологічного відділення із Другої міської лікарні та створення на її базі повноцінного хоспісу”, - пояснив О. Стадник.

У місті буде забезпечено єдиний медичний простір для діагностування усіх видів захворювань. Зокрема в кожну поліклініку закуплять апарати для проведення фіброгастроскопії, які дозволять виявляти онкозахворювання на етапі ранньої діагностики, що допоможе врятувати не одне життя. У пологовому будинку відкриють «комунальний» кабінет УЗД, для чого придбають сучасне якісне обладнання вартістю 600 тисяч гривень.

«Міська влада докладає максимум зусиль, аби надавати невідкладну медичну допомогу на високому рівні. У нас уже діють програми тромболітиків, діагностики невідкладних станів на томографі. Цього року плануємо закупити сертифіковане медичне обладнання для забезпечення наших лікарень киснем, аби не бути у цьому питанні заручниками приватного підприємства», - підсумував О. Стадник.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.