Новости Экономика инфляциянбу

В Україні інфляція не через те, що НБУ друкує гроші — фінансист

base article image

Емісія, яку проводив Національний банк України у 2010 році, була обґрунтованою.

Про це сказав фінансовий аналітик Віталій Шапран у коментарі кореспонденту ГолосUA.

“Відповідальність має нести НБУ, якщо факт буде доведено. Однак в мене є серйозні сумніви, що провина буде доведена”, - сказав В.Шапран.

За його словами, у світовій практиці кількість грошей в обігу залежить від зміни швидкості росту економіки чи її падіння. У 2010 році, як зазначив фахівець, в Україні було невелике економічне зростання, яке можна пояснити приростом ВВП на 4,5%, тому емісія (додатковий випуск коштів) була потрібна.

“Можливо якась диспропорція була, однак це не з"являється так просто, адже є фактор швидкості обігу грошей і це теж треба враховувати. Ще є фактор того, що населення в 2010 році несло кошти в банки і це дало привід на уповільнення обігу коштів і потрібно випускати додаткові ресурси”, - сказав він.

В.Шапран зазначив, що в НБУ працюють професійні аналітики і вони навряд би змогли допустити якісь серйозні диспропорції.

“Якусь інфляцію ми на собі зараз відчуваємо, але вона більша на продуктовому ринку, що відбувається і в Європі. У нас інфляція не через те, що у нас друкуються кошти”, - сказав В.Шапран.

Він також наголосив, що сама Ю.Тимошенко, під час свого прем'єрства допускала сумнівну емісію: “Якщо ми повернемось до аналізу грошової маси в часи прем'єрства Тимошенко, коли масово гроші виплачувались, то ми побачимо що диспропорція між обсягами зростання економіки та випуском коштів там була набагато більша”.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.