Новости Экономика бензин цены

У лютому ціна на бензин може сягнути 9 гривень — експерт

base article image

Ціни на нафтопродукти будуть лише зростати і в лютому ціна на пальне може "перевалити" за 9 грн. за літр.

Про це повідомив експерт ринку палива, директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн на прес-конференції.

За його словами, зараз є два великих чинники, які тиснуть на показник цін. "Перше — це зовнішній ринок, тобто світова ціна на енергоресурси. Ви знаєте, що на минулому тижні рівень ціни на нафту дійшов до 100 дол. за барель. Це достатньо тривожний сигнал, бо ми пам'ятаємо, що коли у січні 2008 року була така сама ціна, то вже влітку вона складала 147 дол. за барель", - сказав він.

За словами експерта, є небезпека, що такий сценарій може знову повторитися. "І кошти, які сьогодні лежать в інших інструментах під впливом такої ціни можуть бути перенаправлені у цей сектор і спровокувати підйом цін", - сказав він.

Другий чинник, за словами С. Куюна — це підвищення податкового тиску. "На 40% підвищений активний збір на бензин та дизельне пальне. Тому ціна не може не рости. Дуже дивно чути заяви тих чиновників, які стверджують, що від податку ціни будуть падати", - сказав він.

У зв'язку із цим експерт спрогнозував, що до лютого ціна на бензин зросте на 50 коп. — 1 грн. "Рік ми завершили на рівні 8,5 грн., а це плюс 50 коп., а в лютому ця ціна сягне 9 грн. Зараз все залежатиме від ціни на нафту і ми бачимо, що вона росте", - підсумував він.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.