Новости Экономика бензин цены

З введенням мита на імпорт нафтопродуктів ціни на бензин досягнуть 11 гривень – експерт

base article image

З введенням мита на імпорт нафтопродуктів ціна на бензин досягне 11 гривень за літр, а на дизельне паливо від 9 до 9.50 гривень.

Про це сказав експерт ринку палива, директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.

"Наразі довкола цієї теми розгорнулась дуже дивна полеміка. Особливо це стосується заяв з боку лобістів цього законопроекту, тобто з боку Міністерства палива та енергетики. Можу сказати лише одне: всі доводи, які вони приводять, є викривленими, а відповідно і висновки також", - сказав він.

За словами експерта, з'ясувати невигідність введення такого мита можна за допомогою простої формули.

"Додамо до ціни палива ставку цього мита. Якщо це бензин, то це приблизно 1.10 -1.20 грн., якщо дизельне паливо то 70-80 копійок за літр. А тепер, враховуючи найбільш оптимальний сценарій: коли ціна на нафту складатиме 95 доларів за барель, ми отримуємо ціну на бензин від 10 і до 11 грн., а на дизель - від 9 до 9,50 грн. виникає просте запитання. Де ж та вигода, про яку говорять чиновники? ", - зазначив експерт.

Сергій Куюн зазначив, що проблеми на ринку нафти в Україні хочуть вирішити за рахунок споживача.

"Все це нагадує мені ситуацію із нашим комунальним господарством. Десь прорвала труба, і замість ремонту - збільшують тарифи, аби покрити втрати від витоку за рахунок споживача.... На ринку палива теж саме: він перенасичений фальсифікатами та контрабандою, і замість боротьби з цим відповідальність переклали на нас з вами", - зазначив він.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.