Новости Экономика пенсійнийфондзарплати

Голова ПФ: Головна умова успіху пенсійної реформи — зайнятість і високі зарплати

base article image

Головна умова успіху пенсійної реформи — це зайнятість і високі зарплати.

Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня. Україна» заявив голова Пенсійного фонду Борис Зайчук.

«Є кілька соціально-економічних параметрів, без яких будь-яка пенсійна реформа приречена на неуспіх, - зазначив він. - У 2003-2004 роках ми зробили перші кроки з пенсійного реформування, не зробивши головного — реформи заробітної плати».

За словами голови Пенсійного фонду, сьогодні на державну і бюджетну сферу — 90,3 тис. платників або 2,3% усіх платників внесків — припадає 52% надходжень Пенсійного фонду.

„На юридичних осіб недержавної форми власності (вони складають 25,6% всіх платників) припадає 45,4% надходжень. Ось вам ілюстрація проблеми“, — зазначив Б. Зайчук.

Друга проблема, за словами чиновника, — низька ціна робочої сили: “У радянські часи зарплата в собівартості продукції складала не менше 16-18%, а в ремонтно-будівельних підприємствах — до 30%. На сьогодні зарплата в собівартості становить 8-9-10%, не дотягуючи навіть до 11%. В аграрному секторі — 3-4%. Ну як можна за такої заробітної плати говорити про високі пенсії?“.

Посадовець наголосив, що третє питання, яке істотно впливає на успішність пенсійної реформи, — це своєчасність виплати заробітної плати. Невиплачена зарплата, на його думку, серйозно знижує трудовий стаж.

“Особливо це актуально для працівників підприємств-банкрутів. Вдумайтеся в цифру: за 2009 рік країна втратила 978 тисяч робочих місць. Майже мільйон! Візьміть навіть мінімальну заробітну плату і мінімальні відрахування — і все одно Пенсійному фонду була б підмога”, - заявив голова Пенсійного фонду.

“Хочемо ми того чи ні, але ми повинні скласти баланс трудових ресурсів. Щоб з'ясувати — а де люди? Сьогодні з губернатором Анатолієм Близнюком ми проводимо експеримент в невеликому місті і невеликому районі Донецької області, щоб вивчити це питання. Було в області 2,2 мільйона працюючих, наразі — 1,3 мільйона. Напрацьовуємо методику, яку можна було б застосувати у всіх регіонах”, - повідомив він.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.