Новости Экономика экономикаинвестиции

Кабмін запросив до України іноземних інвесторів — Клюєв

base article image

Уряд України закликає іноземних інвесторів активніше приходити в країну.

 

Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр — міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв в інтерв'ю телеканалу CNN, повідомила прес-служба Кабміну.

 

«Ми зацікавлені у тому, щоб в Україну прийшло якомога більше інвестицій», - заявив він.

 

А. Клюєв зазначив, що в Україні кардинально – в рази – скорочена кількість дозволів та ліцензій для ведення бізнесу, і влада буде впевнено рухатися шляхом поліпшення інвестиційного клімату.

 

Він зазначив, що ведеться робота над впровадженням механізму отримання підприємствами всіх дозволів через «єдине вікно». «Бізнесмен пише заяву і віддає в цю одну інстанцію. Більше з ним ніхто не спілкується. І через певний час він в цьому «єдиному вікні» отримує всі дозволи. Тим самим ми зменшуємо, по-перше, витрати часу для самого бізнесу, а, по-друге, мінімізуємо самі контакти між державними чиновниками та бізнесменами, щоб звести до мінімуму корупцію», - заявив перший віце-прем'єр-міністр.

 

Урядовець також зауважив, що новий Податковий кодекс стимулює інвестора відкривати нове виробництво або розширювати вже існуюче. «Наприклад, ми тепер не оподатковуємо прибуток, який інвестор вкладає в розвиток власного виробництва, у підвищення його енергоефективності. Крім того, ми скорочуємо ПДВ, податок на прибуток. Ряд пріоритетних галузей на кілька років взагалі звільнені від податку на прибуток», - зазначив А. Клюєв.

 

Як приклад кроків назустріч інвесторам, він також навів зміни в законодавстві про будівництво, прийняті парламентом України на початку 2011 року. «Ми максимально скоротили кількість всіляких процедур при отриманні дозволів на будівництво та введення в експлуатацію об'єкта. До останнього часу для того, щоб побудувати який-небудь об'єкт, необхідно було отримати 93 дозволи. Новим законом кількість дозволів скорочено до 23-х», - зазначив А. Клюєв. Крім того, він нагадав про кроки щодо спрощення всієї системи надання адміністративних послуг.

 

За словами першого віце-прем'єр-міністра, для залучення інвестицій необхідно також предметно займатися питаннями кожного інвестора – і великого, і середнього, особливо іноземного, який готовий вкладати гроші в Україні. «Коли люди приїжджають в нашу країну, маючи зовсім інший менталітет, працюючи з абсолютно іншим законодавством, їм складно. Тому ми повинні допомогти інвестору в здійсненні перших кроків. Для цього ми створили Державне агентство з інвестицій та національними проектами, яке надає допомогу всім інвесторам у реалізації тих чи інших проектів», - заявив А. Клюєв.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.