Новости Экономика субсидиитарифы

Підвищуючи комунальні тарифи, влада не збирається збільшувати виплати субсидій - депутат

base article image

Підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги в Україні призведе до того, що державі не вистачить коштів на виплату субсидій.

 

Про це заявив народний депутат України (НУНС), член парламентського комітету з питань будівництва, містобудування і ЖКГ Віктор Матчук, повідомила ГолосUA його прес-служба.

 

«Дивно виглядає, що тарифи у цьому році зростають кілька разів, а кошти у бюджеті, передбачені на виплати субсидій, майже не змінилися в порівнянні з минулим роком», - повідомив депутат.

 

За його словами, у минулому році в бюджеті було закладено 5,9 млрд гривень на субсидії, у цьому – 7 млрд гривень. «Тобто збільшення цих коштів відбулося менше ніж на 20 відсотків, а збільшення кількості людей і тих сум, які їм треба виплачувати, - у півтора-два рази, бо тарифи зростають лавиноподібно», - наголосив В. Матчук.

 

Він пояснив, що у той момент, коли реальні доходи населення стоять на місці, а тарифи піднімаються, закон передбачає автоматичне збільшення кількості отримувачів субсидій.

«Разом з тим ті люди, які сидять на тарифних потоках, зароблятимуть астрономічні суми. Але на якість обслуговування це взагалі не впливатиме. Поки не будуть змінені правила гри, збільшення тарифів у три-чотири-десять разів нічим не допоможе галузі. В труби ніхто вкладати гроші все одно не буде, вони рвалися і будуть рватися ще частіше», - заявив депутат.

 

Як відомо, з 1 січня 2011 року тарифи на теплову енергію підвищуються на 35%. З 1 лютого на 30% зростає ціна електроенергії. З 1 квітня очікується 50% збільшення ціни на газ для населення. Також НКРЕ прийняла рішення про збільшення з 1 лютого на 15% вартості водопостачання.

 

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.