Новости Экономика гтсес

"Південний потік" змушує задуматися про доцільність модернізації української ГТС, - єврокомісар

base article image

Реалізація російського проекту "Південний потік" залишає відкриті питання щодо доцільності модернізації української газотранспортної системи. Про це у вівторок у Брюсселі під час ділового сніданку у Центрі європейської політики (ЕРС) заявив єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер.

Єврокомісар зазначив, що європейська сторона зацікавлена у надійній роботі української газотранспортної системи, яка є важливою для постачання газу на ринки країн-членів ЄС. Він зауважив, що, на його думку, українська ГТС перебуває зараз не у дуже доброму стані, надто багато газу втрачається, "тож там немає стабільності газового потоку та немає безпеки". Саме тому Єврокомісія разом з європейськими партнерами і з МВФ має намір продовжувати фінансову підтримку проектів з модернізації ГТС в Україні. Україна, у свою чергу, зацікавлена у розвитку співпраці з Євросоюзом як член європейського Енергетичного Співтовариства.

"Модернізація газотранспортної системи не має сенсу, якщо немає газу. Газ надходить з Росії. Таким чином, ми зважаємо на наші позиції. "Північний потік" - це перший напрямок, який обходить Україну, потужністю у 50 мільярдів кубометрів. "Південний потік" буде другим таким напрямком із ще 55-а мільярдами кубічних метрів. Тож Росія зможе постачати газ без участі Білорусі або України, адже зараз експортує на європейський ринок 120 мільярдів кубометрів газу. І це залишає відкриті питання", - сказав Гюнтер Оттінер.

Він висловив сподівання, що двосторонні відносини між Києвом і Москвою розвиватимуться добре, як і тристороннє партнерство між Росією, Україною і Європейським Союзом. За словами єврокомісара, дешевше використовувати існуючі трубопроводи і модернізувати їх, ніж будувати нову інфраструктуру.

За матеріалами: УКРІНФОРМ

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.