Новости Экономика донецкгаздолг

Борг “Донецьктеплокомуненерго” з'явився через занижені ціни на тепло - економічний директор компанії

base article image

Борги у “Донецьктеплокомуненерго” перед компанією “Газ України” з'явилися через занижені ціни на тепло.

Про це у коментарі журналісту ГолосUA повідомив директор з економіки компанії “Донецьктеплокомуненерго” Сергій Куликов, коментуючи розпорядження компанії “Газ України” про припинення газопостачання “Донецьктеплокомуненерго”.

Дійсно, таке розпорядження є”, - зазначив він, додавши, що від газопостачання компанію досі ще відключено не було. При цьому на запитання стосовно того, як компанія збирається розплачуватися із цими боргами С. Куликов відповів: “Це питання, на яке немає відповіді”.

Для теплопостачальних підприємств ціна на газ підвищилася. Якщо підвищується ціна на газ, повинна підвищитися вартість теплопостачання. Зараз змінився порядок встановлення цін і тарифів на теплопостачання. На даний момент повинна була утворитися комісія суто з комунальних платежів, але функції цієї комісії передали НКРЕ. НКРЕ протягнула до грудня-місяця. У нас є висновок інспекції цін, що тариф повинен був бути у розмірі 374 грн., а нам встановили 283 грн., або на 91 грн. менше. Тобто за кожну одиницю відпущеного тепла ми несемо збитки, а різниця між тими витратами, які ми несемо і тим, що ми потім отримаємо у результаті грошей, що надійдуть, становить 40%. Ось що відбувається”, - пояснив він.

Нагадаємо, компанія “Газ України” заявила про намір відключити газопостачання в 9-ти регіонах України через борги. Зокрема, було доручено ДТ “Донецькоблгаз” припинити газопостачання до “Донецьктеплокомуненерго” за борги у розмірі 156 мільйонів гривень.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.