Новости Экономика газдолги

“Газ України” має право припинити газопостачання 9 областям, якщо у них є системні заборгованості — юрист

base article image

Компанія “Газ України” має повне право припинити газопостачання до компаній-боржників у будь-якій області України, якщо там спостерігаються системні заборгованості.

Таку думку висловив юрист з газових питань Данило Курдельчук в ексклюзивному коментарі журналісту ГолосUA.

“Якби ж це питання про борг постало лише сьогодні, але ж воно не сьогодні виникло. Це тягнеться давно. Кожен з нас, якби став на місце кредитора, мабуть, шукав би захист. Тому я думаю, що так чи інакше, а платити треба”, - сказав він.

При цьому Д. Курдельчук зазначив, що в цілому “Газ України” має право поставити питання про ненадання послуг компаніям-боржникам. “Кредитор має таке право якщо це системні неплатежі. Тому що в одних областях платять, у інших — ні. І треба або когось, хто погано працює, притягувати до відповідальності, або відключати. Так не може тягнутися вічно і хоч можна не любити газові компанії, але стати на місце кредитора повинен кожен”, - наголосив юрист.

Нагадаємо, компанія “Газ України” заявила про намір відключити від газопостачання компанії-боржники із 9 областей України. Йдеться про «Донецьктеплокомуненерго», «Лисичанськтепломережу», «Сєвєродонецьктепло», «Стахановтеплозабезпечення», «Дніпропетровські теплові мережі», «Міські теплові мережі» (м. Запоріжжя), «Кіровоградтепло», «Кримтеплокомуненерго», «Ялтинські теплові мережі», «Східноєвропейську теплоелектро-генеруючу компанію», «Львітеплоенерго», «Дирекцію розвитку інфраструктури території» (м. Харків).

Про необхідність відключення від газопостачання підприємств ТКЕ-боржників ДК «Газ України» повідомила Волинську, Дніпропетровську, Донецьку, Запорізьку, Кіровоградську, Луганську, Львівську, Харківську обласні державні адміністрації, Раду міністрів АР Крим, Держжитлокомунінспекцію.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.