Новости Экономика фруктиимпортовощи

Україна не спроможна забезпечувати себе овочами та фруктами - аграрії

base article image

Загальна сума імпорту овочів та фруктів до України в 2010 році порівняно з 2005 роком зросла в 4,2 рази, перевищивши 860 млн. дол. США.

Про це повідомила прес-служба асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”.

При цьому в фізичному вимірі імпорт продукції плодоовочівництва зріс на 77% відсотків.

Як повідомляють в асоціації, особливої уваги заслуговує зростання імпорту тих продуктів, які традиційно виробляються в Україні. З даних презентації експерта УКАБ Романа Сластьона до конференції “Комерційне плодоовочівництво 2011”, імпорт картоплі, капусти, цибулі, моркви, помідорів та огірків зріс у 18,5 разів за останні 5 років, досягнувши в 2010 році 190 тис. т, а закордонних яблук, груш, вишень, черешень та абрикос в минулому році було ввезено понад 210 тис. т, що майже вп’ятеро перевищує значення 2005 року.

Таке зростання говорить про неспроможність України повністю на даному етапі забезпечувати себе власною продукцією плодоовочівництва. “Очевидно, що український ринок фруктів та овочів відчуває певний дефіцит навіть традиційних для нас видів продукції – про це свідчить зростання їх імпорту, а також ріст внутрішніх цін”, - зазначив Р. Сластьон.

За словами експерта, основними виробниками плодів та овочів в Україні є особисті селянські господарства, тому “урбанізація та старіння села останніх років навряд чи сприяли росту цього трудомісткого сектору”. Відповідно, комерційне плодоовочівництво в сільгосппідприємствах повинно набувати все більшої популярності, адже цьому сприяє нинішня ринкова кон’юнктура та прогнозоване зростання добробуту населення.

Нагадаємо, що за даними Держкомстату споживчі ціни на овочі в грудні 2010 року порівняно з кінцем 2009 року зросли на 20,9%, поступившись за темпами зростання лише сирам. Зокрема, значно подорожчала картопля та капуста.

Як  повідомляв ГолосUA, на черговому засіданні Кабінету міністрів прем'єр-міністр України Микоала Азаров заявив, що уряд розраховує найближчим часом забезпечувати продуктами харчування не тільки внутрішній попит, а й міжнародний.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.