Новости Экономика гривна

Найближчим часом ризику падіння гривні немає – Лисицький

base article image

У найближчі місяці немає жодних загроз, які дозволяють сказати, що курс гривні утримують з останніх сил і є ризик, що за пару тижнів або місяців все обвалиться.

Таку думку висловив економіст Віктор Лисицький кореспонденту ГолосUA.

«Нацбанк робив певні інтервенції, продавав валюту. Але якщо говорити про динаміку його валютних резервів, то вона обнадійлива. Тобто він підтримував гривню продажем певної частини валюти зі своїх запасів таким чином, що валютні резерви залишаються дуже значними для нинішнього стану економіки. Це визнають всі, навіть представники МВФ», - наголосив він.

Водночас, говорячи про динаміку платіжного балансу, експерт зауважив, що не бачить там особливих загроз.

«Хочу підкреслити, що йдеться про тактичний проміжок часу. У найближчі місяці я не бачу нічого, що дозволяє сказати, що курс гривні утримують з останніх сил і є ризик, що за пару тижнів або місяців все обвалиться», - підкреслив фахівець.

Більше того, за словами економіста, тенденції світової економіки також обнадійливі.

«Також зростає попит на нашу продукцію, наприклад, на метал. Якщо взяти експорт товарів, то там ніякої драми нема. Якщо говорити про імпорт товарів, то це теж не бозна-що. І технічного дефолту очікувати не доводиться. Але якщо оцінювати навіть у середньостроковій перспективі, заглядати наперед на 3-7 років, або у довгостроковій, тобто 15-20 років, то, звичайно, в Україні будуть величезні проблеми з утриманням стабільності курсу національної валюти. Якщо не будуть внесені корінні, фундаментальні, радикальні зміни в економічну політику – гривня девальвуватиме», – наголосив В. Лисицький.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.