Новости Экономика чернобыльгаз

“Київоблгаз” може відключити Чорнобиль від газу

base article image

Місто Чорнобиль можуть відключити від газу.

Про це повідомив голова Ради Чорнобильської територіальної профспілкової організації Микола Тетерін на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.

“На цьому тижні “Київоблгаз” почав вимагати негайно припинити подачу газу до котельні міста Чорнобиля на цілком законних підставах. Ми заборгували за спожитий у грудні 2010 року газ більше 3 млн. грн. Причина — недофінансування нашої програми в цілому на 4,1 млн. грн. з Держбюджету”, - зазначив він.

М. Тетерін пояснив, що працівники зони відчуження, крім працівників атомної електростанції, працюють за вахтовим методом, тобто на 15 днів приїздять до Чорнобиля на роботу, після чого їм на зміну приїжджають нові.

“Відключення газу через тиждень після того, як закінчиться резерв на котельні, приведе до того, що місто залишиться без гарячої води та опалення. Системам опалення доведеться злити воду, а працівникам — евакуйовуватися. Наслідки будуть катастрофічними: ми просто не зможемо працювати до весни, всі роботи будуть призупинені”, - наголосив він.

При цьому М. Тетерін повідомив, що із минулорічними боргами зона відчуження розрахуватися не зможе, оскільки фінансовий рік уже закритий і з Державного бюджету на фінансування цих програм грошей не виділять. Одним із можливих варіантів, як зазначив М. Тетерін, є оплата боргу за рахунок коштів, які зароблені підприємствами Чорнобиля, але нині і цих грошей немає. “Ми — у край важкому стані. Для вирішення цього питання треба, як мінімум постанова Кабінету міністрів України (...) Від імені представників зони відчуження звертаюся до прем'єр-міністра Миколи Азарова з проханням вирішити цю проблему терміново. Інакше роботи будуть призупинені, а ми, крім виконання регламентних завдань, задіяні ще у міжнародних проектах. Соромно ж буде перед Великою Вісімкою”, - наголосив він.

Проте, як повідомив М. Тетерін, за останньою інформацією, яку він має, на рівні міністрів існує усна домовленість, що поки що Чорнобильську зону від газу не відключать. “Але борги залишаються, і ми з ними не впораємося. Поки вони є, ми в будь-який момент можемо бути відключені”, - додав голова Ради Чорнобильської територіальної профспілкової організації.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.