Новости Экономика януковичгаз

Янукович чекає від “Шелл” початку розвідки сланцевого газу

base article image

У Давосі відбулася зустріч Президента України Віктора Януковича з головним виконавчим директором компанії “Шелл” Петером Возером та обговорив з ним партнерські відносини, передала прес-служба Глави української держави.

“Я багато часу уважно слідкував за тим, як ви працюєте в Україні, і сьогодні я позитивно оцінюю те, що врешті прийняли рішення розпочати видобуток нетрадиційного газу в Україні”, – сказав В.Янукович.

Президент відзначив, що поінформований про вирішення проблем, які були у “Шелл” з ДК “Укргазвидобування”, та тих непорозумінь, які компанія мала з податковою адміністрацією.

“Сьогодні я від вас чекаю ефективних дій з початку розвідки газу, який є на кордоні Харківської та Донецької областей, і, безумовно, початку видобування”, – наголосив Президент, додавши, що по відповідній ліцензії питання вже вирішено.

Нагадаємо, міжвідомча комісія включила Юзівську площу до переліку ділянок надр, які можуть надаватися за угодами про розподіл продукції, для пошуку і видобутку газу з щільних порід. У рішенні комісії говориться про ділянку т.зв. Юзівської площі, який знаходиться частково на території Донецької, а частково - Харківської областей. При цьому, видобуток "газу з щільних порід" (сланцевого газу) в Україну поки не велася і про запаси сланцевого газу геологам поки нічого не відомо.

Довідка. В Гаазі в червні 2006 року ДК “Укргазвидобування” НАК “Нафтогаз України” та компанія “Шелл Експлорейшн енд Продакшн” (“Шелл”) підписали широкомасштабний Договір про спільну діяльність з розвідки запасів нафти та газу.Цей договір є наступним визначним етапом співпраці між НАК “Нафтогаз України” та компанією “Шелл” після підписання Угоди щодо проведення спільного дослідження у Дніпровсько-Донецькому басейні у травні 2005 року. Договір поширюється на площу понад 31,000 кв. км. Вважається, що в цьому регіоні знаходяться потенційно значні запаси природного газу.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.