Новости Экономика коштильготы

Брак коштів на соцпідтримку — результат багаторічної непродуманої політики - економіст

base article image

Брак коштів на соціальну підтримку українців — це результат багаторічної непродуманої політики влади.

Таку думку висловив директор Інституту економічних досліжень i політичних консультаций Ігор Бураковський в коментарі кореспонденту ГолосUA.

Цей результат, який ми отримали, свідчить про непродуману політику протягом багатьох років — з одного боку, а з іншого боку — про низькі можливості української економіки, і проблеми, пов'язані з управлінням державними фінансами”, - наголосив фахівець.

Він також підкреслив, що головна проблема України у цій сфері полягає в тому, що тут існує більше 70 категорій пільговиків, “які отримують різні пільги”.

І з часом, оскільки пільги з початку незалежної України тільки розширювались і збільшувались, вони вийшли у суперечність із реальними можливостями економіки”, - зазначив І. Бураковський.

Економіст зауважив, що необхідно розуміти, “якщо ми все фінансуємо за рахунок бюджету, то бюджет не є безмежним”. “Якщо ми щось даємо, то одразу маємо дивитися, в кого ми що забираємо або не платимо далі”, - наголосив він.

Фахівець додав, що у цій ситуації немає якогось виходу, і він не бачить можливості всім заплатити ці соціальні пільги.

Це можна зробити, але у суспільстві має бути консенсус, що всі гроші з Державного бюджету ідуть на виплату соціальних пільг, або значна його частина. Але тоді скоротяться виплати на різного роду інвестиційні проекти, на державне управління”, - резюмував І. Бураковський.

Нагадаємо, що сьогодні віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, що державі не вистачає 160 мільярдів гривень на соціальну підтримку українців.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.