Новости Экономика молоковиробники

Виплати українським виробникам молока зменшаться вдвічі

base article image

Згідно з новим дотаційним механізмом, українські виробники молока отримуватимуть дотації у розмірі від 800 до 1600 грн. на корову щороку, тоді як торік ця цифра становила до 3 тис. грн.

Українське дійне стадо загалом нараховує 2 млн. 757 тис. корів. У 2009 році молокопереробні підприємства виробили продукції на 16 млрд. грн. (у відпускних заводських цінах) — без урахування ПДВ, який становитиме 3,2 млрд грн. Поділивши їх на загальне поголів’я, вийде, що на одну голову на рік припадає 1160 грн. Тобто щомісяця власник голови отримає 100 грн.

Експерти зазначили, що відтепер молокопереробні підприємства свій податок на додану вартість перераховуватимуть до спеціального фонду державного бюджету, звідки чиновники перерозподілятимуть кошти уже кожному власникові худоби (корови, бичка, нетелі) - раз на рік.

На думку експертів, новий механізм виплати дотацій був би прийнятним, якби селяни одержували ті ж суми, що й досі – тобто, за варіанта «напряму від молокозаводів».

Однак, Податковий кодекс передбачає, що 70% податку на додану вартість виплачуватимуть як дотацію на голову корови, а 30% спрямовуватимуть на фінансування тваринницьких комплексів. Отже, від 2,5 млрд грн, які раніше розподілялися суто між виробниками молока, тепер третину спрямують на будівництво ферм.

За матеріалами: Дзеркало тижня. Україна

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.