Новости Экономика экспортбіржа

Експерти: експорт сільгосппродукції виключно через Аграрну біржу призведе до корупції

base article image

З початку лютого експортувати сільгосппродукцію українські виробники зможуть лише через державну Аграрну біржу. Трейдери впевнені, що державна монополізація ринку спричинить корупцію і відлякуватиме інвесторів. 

Кабінет міністрів України хоче, аби всі експортні операції  на ринку аграрної продукції тепер проводилися через Аграрну біржу, а також через інші товарні біржі, якщо  державна біржа надасть їм право участі. Держава хоче створити єдину і зрозумілу структуру контролю експортних операцій на аграрному ринку.

Товаровиробники, експортери, біржовики  шоковані зміною «правил гри». Вони впевнені, що ця норма призведе до створення корупційних схем на ринку, недобросовісної конкуренції і цінових маніпуляцій. Надання особливо преферентного статусу Аграрній біржі непокоїть і Антимонопольний комітет України, втім від лютого держпідприємство таки монополізує експорт агропродукції.

Аналітики відзначають, що це чинить додатковий тиск на експортерів, оскільки вартість реєстрації контрактів на Аграрній біржі набагато вища, ніж на недержавних біржах і сягає 0,5% від суми контракту.  Генеральний директор Асоціації «Союз Бірж України» Борис Бернштейн каже, що подорожчання української сільгосппродукції за рахунок додаткових витрат на реєстрацію контрактів зробить українські товари не конкурентними на світовому ринку.

«Держава не тільки контролюватиме, але й створюватиме ґрунт для корупції: встановлюватиме великі розцінки, кого хоче зареєструє, кого захоче не зареєструє. Бо механізму виписаного не має. Через цю державну реєстрацію не трейдери втрачатимуть, а сільгоспвиробники. На цю суму їм менше заплатять», - зазначив Борис Бернштейн в інтерв’ю DeutscheWelle. На його думку, через непрозорі механізми регулювання аграрного ринку в Україні іноземні інвестори можуть скоротити об’єм інвестицій в аграрний сектор.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.