Новости Экономика ткедолгигаз

Міненерговугілля хоче суворо покарати підприємства ТКЕ за борги за газ

base article image

Сьогодні склалася безпрецедентна ситуація із розрахунками за газ підприємств ТКЕ з НАК “Нафтогаз України”. Підприємства комунальної теплоенергетики (ТКЕ) заборгували ДК “Газ України” НАК “Нафтогаз України” за природний газ, спожитий з початку опалювального сезону в період з 2010-2011 рр. (з 01.10.10), понад 5 млрд. грн., передала прес-служба Міненерговугілля.

За даними оперативного моніторингу більше 1000 підприємств ТКЕ, які споживають природний газ для виробництва теплової енергії, заборгували понад 4 млрд. грн. при рівні оплати – 43%. Найбільшим боржником серед підприємств, що забезпечують теплом жителів міст-мільйонників, є АЕК “Київенерго”. Протягом опалювального періоду 2010-2011 рр. столична теплоенергетика заборгувала за природний газ понад 1 млрд. грн. (рівень оплати – 41%).

Також у відомстві зазначили, що НАК “Нафтогаз України” імпортує газ, який реалізує підприємствам ТКЕ і зобов’язана щомісяця сплачувати його в повному обсязі ВАТ “Газпром”. Відсутність розрахунків з боку підприємств ТКЕ ставить під загрозу щомісячні розрахунки з РФ.

“Міністерство енергетики та вугільної промисловості докладає усіх зусиль для успішного проходження опалювального сезону. Для цього Міненерговугілля має намір ініціювати на черговому засідання Кабінету Міністрів застосування до найбільш злісних боржників заходів адміністративного характеру аж до притягнення винуватців до суворої відповідальності згідно з нормами закону”, - зазначено у повідомленні прес-служби.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.