Новости Экономика интернетнкрз

До кінця цього року НКРЗ ліквідує нелегальних Інтернет-провайдерів

base article image

До кінця цього року нелегальних Інтернет-провайдерів та домашніх мереж на ринку практично не залишиться.

Таким прогнозом з кореспондентом «Дела» у своєму інтерв'ю поділився голова Національної комісії регулювання зв'язку Володимир Олійник

За словами Володимира Олійника, в цьому році нелегальних мереж на ринку практично не залишиться. «Правоохоронні органи останні роки активно займаються питанням нелегальних мереж, постійно їх перевіряючи. Ми вводимо умови діяльності, в яких прописані технічні вимоги до споруди інтернет-операторами власних мереж. А інспекція зв'язку зможе здійснювати держнагляд за ними. У випадку технічних порушень на таких операторів будуть накладатися адміністративні штрафи », - говорить голова регулятора.

У комісії заявляють, що при виявленні повторних порушень планується виключати таких провайдерів з реєстру. У разі, якщо виключені з реєстру суб'єкти будуть продовжувати роботу без реєстрації, то їх діяльність уже буде трактуватися як кримінальний злочин.

Комісія вже зареєструвала в Мін'юсті порядок ведення реєстру компаній, що надають телекомунікаційні послуги. Згідно з ним, для роботи на ринку інтернет-оператору не потрібна ліцензія. Необхідно лише надіслати до НКРЗ повідомлення про те, що компанія має намір надавати інтернет-послуги. Раніше більшість компаній, що працюють на ринку, мали статус провайдерів і не мали право будувати свої мережі, а могли тільки підключати абонентів до мережі Інтернет. Тобто, по суті, могли тільки займатися наданням посередницьких послуг. Тепер вони можуть розвивати свою власну інфраструктуру. 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.