Новости Экономика газдолг

Міненерго вимагатиме притягнення до відповідальності керівництва компаній-боржників

base article image

Міністерство енергетики та вугільної промисловості має намір ініціювати перед Кабінетом Міністрів України питання щодо притягнення до відповідальності керівників теплопостачальних підприємств-боржників.

Як повідомила прес-служба Міненерговугілля, такі дії передбачені з метою зміцнення дисципліни газоспоживання і розрахунків за природний газ підприємств комунальної теплоенергетики.

Згідно з повідомленням, таке рішення зумовлене високою заборгованістю з боку підприємств комунальної теплоенергетики (ТКЕ) перед ДК «Газ України» за спожитий природний газ. Так, підприємства комунальної теплоенергетики з початку опалювального сезону заборгували ДК «Газ України» за спожитий природний газ 4,19 млрд. грн. (без АЕК «Київенерго»). Рівень розрахунків теплоенергетиків за спожитий природний газ становить 45%.

За даними оперативного моніторингу, борг теплопостачальних підприємств дванадцяти областей у поточному опалювальному сезоні перевищує 100 млн. грн. Зокрема, найбільша заборгованість за газ у підприємств ТКЕ Донецької (701 млн. грн.), Дніпропетровської (574 млн. грн.), Харківської (525 млн. грн.), Луганської (227 млн. грн.), Запорізької (220 млн. грн.), Одеської (193 млн. грн.), Київської (174 млн. грн.), Львівської (161 млн. грн.), Полтавської (144 млн. грн.), Сумської (111 млн. грн.), Житомирської (105 млн. грн.) областей, а також АР Крим (108 млн. грн.).

Заборгованість столичної енергокомпанії АЕК «Київенерго» за 2010-2011 рр. становить 1,33 млрд. грн. (рівень оплати у 2011 р. – 0%). Найнижчий рівень розрахунків за спожитий з 1 жовтня 2010 р. природний газ у теплопостачальних підприємств Закарпатської (27%), Донецької (37%), Волинської, Луганської (по 38%), Житомирської та Кіровоградської (по 39%), а також Дніпропетровської, Івано-Франківської, Рівненської областей та АР Крим (по 41%).

«ДК «Газ України» наголошує, що громадяни загалом вчасно й сумлінно сплачують вартість  спожитих комунальних послуг, у т.ч. теплової енергії, однак, сплачені кошти вчасно до Компанії не надходять. ДК «Газ України» вимагає від керівників теплопостачальних підприємств-боржників прискорити розрахунки за природний газ. Компанія звертається також до керівництва місцевих органів влади з проханням навести лад в розрахунках теплоенергетиків», - сказано у повідомленні.

При цьому у відомстві застерігають, що значна заборгованість підприємств ТКЕ за природний газ ускладнює вчасні й повні розрахунки Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» за імпортований природний газ та належне проходження опалювального сезону 2010-2011 рр.

Довідково: Згідно з положеннями статті 13 Закону України «Про теплопостачання» відповідальність за теплопостачання покладена на органи місцевого самоврядування.

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України імпортований природний газ реалізується в Україні лише за умови стовідсоткової оплати споживачами використаного природного газу.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.