Новости Экономика жкхльвов прикарпатье

Івано-Франківські депутати пропонують перейняти досвід реформування ЖКГ у Львова

base article image

Депутати Івано-Франківської міськради фракції «Свобода» виступають проти вирішення проблем в житлово-комунальній сфері міста шляхом визнання банкрутами івано-франківських житлово-експлуатаційних організацій.

Про це на прес-конференції заявили секретар міської ради Руслан Марцінків та лідер фракції «Свобода» Роман Онуфріїв, передав кореспондент ГолосUA.

За їх словами, це питання збитковості місцевих жеків стане ключовим у діяльності міської влади у найближчі кілька тижнів. Адже збитковість житлово-експлуатаційних організацій в Івано-Франківську набуває тенденційного характеру, а комунальне господарство потребує системних змін, а не застосування процедури банкрутства.

Як приклад для наслідування «свободівці» приводять сусідній Львів, де квартплата майже однакова з івано-франківськими тарифами, проте 49 із 56 житлово-експлуатаційних організацій є прибутковими.

«Львівські жеки здійснюють капітальний ремонт житла, в тому числі за рахунок власних коштів. Якщо говорити про 2011 рік, то міський бюджет Львова виділяє на капремонт будинків 43 млн. грн., а ще 20 млн. грн.. витрачатимуть жеки за рахунок власних надходжень.

А наші ЖЕО не лише не можуть бути не збитковими, вони потребують дотацій для того, щоб гасити поточні платежі по заборгованостях», – зазначає Р. Онуфріїв.

Для виходу із кризової ситуації депутати міськради пропонують відновити платоспроможність ЖЕО в контексті програми реформування комунальної сфери. Для цього, на їхню думку, потрібно провести комплексний фінансовий і управлінський аудит всієї структури ЖЕО та змоделювати нову систему діяльності.

Проте, «свободівці» переконані, що персональну відповідальність за реформування житлово-комунальної сфери повинен нести міський голова повинен, оскільки він володіє всіма необхідними для цього інструментами.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.