Новости Экономика правительствошельф

Уряд відклав мирову угоду щодо шельфу Чорного моря

base article image

Кабінет Міністрів відклав затвердження мирової угоди з компанією Vanco Prykerchenska Ltd щодо міжнародного розгляду навколо розірвання угоди про розподіл продукції, яку видобувають в межах Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря.

Про це повідомив журналістів заступник міністра енергетики і вугільної промисловості Володимир Макуха.

За його словами, це питання було знято з порядку денного урядового засідання 9 лютого.

За словами міністра фінансів Федора Ярошенка, тепер сторони продовжують погоджувати позиції за мировою згодою.

2 лютого, віце-прем'єр Андрій Клюєв заявив, що уряд сподівається підписати мирову угоду з Vanco протягом лютого. Він також запевнив, що цей контракт вигідний для України, і що країна отримає не менш як 50% продукції, видобутої на чорноморському шельфі.

У свою чергу екс-прем'єр Юлія Тимошенко вважає контракт с Vanco вкрай невигідним – за її словами, Україна отримає не більш як 10% газу та нафти, що буде добуто на шельфі - і вимагає законодавчо заборонити всім компаніям крім "Нафтогазу" розробляти шельф Чорного моря.

Американська компанія Vanco Energy володіє тільки 25% Vanco Prykerchenska, решта власників: корпорація ДТЕК (Донецьк), інвестиційна компанія Integrum Technologies Ltd (Австрія), а також компанія Shadowlight Investments Ltd російського бізнесмена Євгена Новицького на паритетних засадах.

За матеріалами: Українські новини

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.