Новости Экономика нафтогазшельф

“Нафтогаз” не зможе проводити розробку шельфу Чорного моря — експерт

base article image

У Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” немає грошей для того, щоб проводити розробку шельфу Чорного моря.

Таку думку висловив заступник директора Науково-технічного центру “Психея” Геннадій Рябцев в ексклюзивному коментарі журналісту ГолосUA.

Звідки у “Нафтогазу” гроші на видобуток, якщо з нього все забирали до копійки? У “Нафтогазу” грошей немає щоб щось розробляти, не те, що шельф Чорного моря, для якого потрібні технології, кадри, гроші. У нас цього всього просто немає”, - зазначив Г. Рябцев.

При цьому коментуючи заяву лідера партії “Батьківщина” Юлії Тимошенко про те, що на законодавчому рівні повинна бути закріплена норма, що жодна компанія, крім "Нафтогазу", розробляти шельф Чорного моря не має права. “Тут стовідсотково випинається популізм, характерний для певних урядів”, - зазначив він.

Нагадаємо, 2 лютого віце-прем'єр Андрій Клюєв заявив, що уряд сподівається підписати мирову угоду з Vanco у лютому. Сьогодні Кабінет міністрів відклав розгляд цього питання.

А. Клюєв запевнив, що цей контракт вигідний для України, і що країна отримає не менш як 50% продукції, видобутої на чорноморському шельфі. У свою чергу екс-прем'єр Юлія Тимошенко вважає контракт вкрай невигідним – за її словами, Україна отримає не більш як 10% газу та нафти, що буде добуто на шельфі - і вимагає законодавчо заборонити всім компаніям крім "Нафтогазу" розробляти шельф Чорного моря.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.