Новости Экономика vancoшельф

British Petroleum могла б розробляти шельф Чорного моря замість Vanco?

base article image

У світі існує дуже багато компаній, які могли б проводити розробку шельфу Чорного моря замість Vanco.

Таку думку в інтерв'ю журналісту ГолосUA висловив колишній радник прем'єр-міністра Юлії Тимошенко з паливно-енергетичних питань Олександр Гудима.

За його словами, уряд повинен був залучити іноземний досвід перед тим, як віддавати розробку шельфу компанії Vanco. Як приклад, експерт навів утворення спільних компаній з видобутку нафти та газу в Росії. “Ви знаєте історію British Petroleum, яка є прозорою класичною американсько-британською компанією. Вони, разом з російською компанією “ТНК”, утворили суперкомпанію “ТНК-ВР” на умовах 50%:50%. Тобто ресурси, які має Росія і фінансові ресурси British Petroleum, створили достатньо потужну світову компанію... Це є прикладом нормальної взаємовигідної спрівпраці, коли і держава, яка створює, і держава-інвестор, працюють на взаємовигідних умовах”, - сказав він.

При цьому О. Гудима висловив думку, що British Petroleum могла б розробляти також і шельф Чорного моря, але лише якби посередником виступив би НАК “Нафтогаз”. “Якби НАК “Нафтогаз” віддав їм від імені держави 50% усього видобутого у статутному капіталі, то держава отримувала б не 10%, як це зараз відбудеться, а 50%”, - сказав він.

Екс-радник Ю. Тимошенко також повідомив, що British Petroleum — не єдина компанія, яка могла б займатися цими роботами. Серед інших — нафтогазові компанії ВАТ “Lukoil” та “GDF Suez S.A.”. “Це може навіть бути американська компанія Vanco, але материнська компанія, справжня. Але не вона була предметом нашої угоди, а дочірня компанія Vanco Prykerchenska Ltd, яка мала 10% материнської і ще 90% створені через студенток структурами, які сьогодні з'ясовуються”, - зазначив він.

Нагадаємо, сьогодні Кабінет Міністрів відклав затвердження мирової угоди з компанією Vanco Prykerchenska Ltd щодо міжнародного розгляду навколо розірвання угоди про розподіл продукції, яку видобувають в межах Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.