Новости Экономика ценыпитание

Ціни на харчі ростуть через дії посередників, яких представляє влада — експерт

base article image

Ріст цін на продовольчих ринках виникає через присутність в ланцюжку “виробник-споживач” посередників, які між собою не конкурують, а представляють свою суцільну монополію.

Про це заявив президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер під час шоу “Шустер Live”.

О. Пасхавер наголосив, що заяви про те, що зараз посередники давлять як на виробників, так і на роздрібні ринки, викликає подив. Адже між посередниками повинна існувати конкуренція.

“Чому так погоджено всі посередники давлять? Таким чином, я маю підстави передбачати, що там існує монополія, у цих посередників. У них немає між собою конкуренції. І це є головна причина”, - сказав він.

Експерт зазначив, що за умови конкуренції “здорові ціни” підвищуються і знижуються. “А у нас не лише на підприємницькі товари, даруйте, продовольчі товари, у нас на всі товари йде гра бюрократична: ми зараз домовимося з виробником, домовився з посередниками, але якщо ми поглянемо динаміку, то вона зростає безперервно. Це говорить про те, що вся ця система є монопольною нішею”, - підкреслив О. Пасхавер.

Він висловив переконання, що монопольні ніші виникають лише тоді, коли їх підтримує влада. “Відсутність зниження цін посередниками говорить тільки про одне. Про те, що вони монополізували ринки, а монополізація ринку говорить про те, що хтось їх в цьому підтримує. Влада, ні хто інший”, - сказав експерт.

“Тому влада повинна сказати: ми знищили монопольні ніші. У нас посередники зараз конкурують один з одним, і тому ми отримаємо зниження. Але влада говорить про що завгодно, лише не про це”, - резюмував він.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.