Новости Экономика экспортэкономика

Новий законопроект про експорт продукції може позбавити Україну статусу країни з ринкової економікою - експерт

base article image

Україна може бути виключена із СОТ та позбавлена статусу країни з ринковою економікою в разі прийняття Верховною Радою закону про право експорту продукції аграрного сектору лише 1 приватною компанією, або сільгоспвиробником. 

Про це заявив експерт Української аграрної конфедерації, генеральний директор ООО “Укрзернопром Агро” Євген Ленг під час шоу “Шустер Live”.

Як розповів Є. Ленг, минулого вівторка в Аграрному комітеті Верховної Ради розглядався законопроект № 83, в якому говориться про те, що експортувати будь-яку продукцію агарного сектору з Україною зможе або одна приватна компанія, або сільгоспвиробники.

“Сільгоспвиробники в рамках Податкового кодексу, він так виписаний, вони не можуть експортувати. Собі в збиток. Тобто, практично йдеться про те, що ми повертаємося до монополії зовнішньої торгівлі. Я називаю цей закон місячним, тому що він перетворить українські чорноземи місячну поверхню”,- наголосив експерт.

Він також зауважив, що нещодавно, в Давосі Президент Віктор Янукович країни говорив, що він бачить 2 локомотива для виходу країни з кризи - це сільське господарство і металургія.

“Так ось, прийняття цього закону, аграрний сектор може стати не локомотивом, а гирею, яка потягне за собою і металургію і всі інші сектори. Тому що, швидше за все, ми отримаємо .. швидше за все, нас виключать із СОТ, скоріше за все нас позбавлять статусу країни з ринковою економікою”, - заявив експерт, додавши, що країна скотиться в системний важку кризу.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.