Новости Экономика правительствобюджетдефицит

У Азарова стверджують, що інформація в ЗМІ про перевищення Держбюджету не відповідає дійсності

base article image

У засобах масової інформації з’явилась недостовірна інформація, що дефіцит Державного бюджету 2010 року перевищив граничний показник, встановлений Законом України “Про Державний бюджет України на 2010 рік”, передала прес-служба уряду.

“Ця інформація не відповідає дійсності”, - спростували інформацію в Кабміні.

Як уточнили в уряді, дефіцит державного бюджету України, що безпосередньо відноситься до діяльності нового уряду, становить 45829,6 млн. грн. проти визначеного у статті 1 закону про бюджет на 2010 рік показника у 54095,4 млн. грн., тобто менше граничного показника на 8265,5 млн. гривень.

“Разом з тим, новому Уряду в 2010 році довелося вирішувати проблеми, створені попереднім урядом, що також призвело до формування дефіциту бюджету”, - сказано у повідомленні.

В уряді поскаржилися, що “попередній уряд вилучав обігові кошти підприємств через невідшкодування ПДВ, довівши заборгованість з відшкодування ПДВ до 28,5 млрд. грн. станом на 1 березня 2010 року, у тому числі 16,4 млрд. грн., які підтверджені за результатами перевірок та не відшкодовані на дату набрання чинності законом про бюджет на 2010 рік. Для погашення цієї заборгованості новим урядом відповідно із статтею 25 закону про бюджет було проведено випуск ОВДП на зазначену суму. Станом на 1 січня 2011 року залишок заборгованості з відшкодування ПДВ було зменшено до 11,1 млрд. грн., у тому числі простроченої – до 0,9 млрд. гривень”.

Окрім того, “внаслідок застосування попереднім урядом в передвиборних технологіях механізму безоплатного передачі працівникам силових органів та органів місцевого самоврядування Державною іпотечною установою 5361 квартири за рахунок незаконно мобілізованих кредитних коштів банківської системи, у 2009 році відбулося “розмивання” статутного фонду ДІУ”.

“Новий уряд мав або поповнити статутний фонд ДІУ для погашення боргу перед банківськими установами за безоплатно надані квартири, або допустити її банкрутство. Тому відповідно до статті 75 закону про бюджет у 2010 році було проведено випуск ОВДП у сумі 2,0 млрд. грн. для поповнення статутного фонду ДІУ. Для остаточного вирішення цієї проблеми стаття 30 Закону України “Про Державний бюджет України на 2011 рік” передбачає передачу вказаних квартир із балансу ДІУ на баланси органів влади, працівники яких отримували житло”, - повідомили в Кабміні.

Як уточнили в уряді, статистичний дефіцит за звітними даними Державної казначейської служби (64265,5 млн. грн., що включає 45829,6 млн. грн. дефіциту поточного періоду, плюс випуск ОВДП на 16435,9 млн. грн. відповідно до статті 25 закону про бюджет на погашення заборгованості з відшкодування ПДВ минулих періодів, плюс випуск ОВДП на 2,0 млрд. грн. відповідно до статті 75 закону про бюджет на відновлення статутного фонду ДІУ) враховує як дефіцит, утворений для поточного управління бюджетом 2010 року, так і покриття дефіцитів минулих періодів, тому його необхідно порівнювати із скорегованим відповідно до статей 25 та 75 закону про бюджет граничним показником (72531,3 млн. грн., що включає 54095,4 млн. грн. дефіциту поточного періоду, плюс 16435,9 млн. грн. корегування відповідно до статті 25 закону про бюджет на погашення заборгованості з відшкодування ПДВ минулих періодів, плюс 2,0 млрд. грн. корегування відповідно до статті 75 закону про бюджет на відновлення статутного фонду ДІУ), тобто статистичний дефіцит є на 8265,5 млн. грн. меншим за скорегований граничний показник дефіциту.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.