Новости Экономика мвф украина

Співпраця МВФ з українським урядом може бути призупинена – економіст

base article image

Співпраця Міжнародного валютного фонду з українським урядом може бути призупинена.

Таку думку висловив економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь в коментарі кореспонденту ГолосUA.

«Поки що можливе призупинення і відтермінування продовження співпраці до другого кварталу цього року», - наголосив він, пояснивши це тим, що уряд не виконав вчасно ті вимоги, які були прописані у меморандумі про співпрацю з МВФ.

Фахівець зазначив, що початок пенсійної реформи з 1 березня 2011 року був однією з вимог МВФ, які були прописані і меморандумі. «Відповідно, той факт, що на сьогодні уряд ще не подав цей законопроект до парламенту, це і викликає занепокоєння МВФ, що врешті-решт може призвести до затримки отримання третього траншу в першому кварталі», - підкреслив експерт.

На запитання, на який термін може бути відстрочене надання чергового траншу, економіст зауважив: «Я думаю, можна говорити про другий квартал цього року. Він, імовірно, буде наданий у другому кварталі».

Разом з тим, О. Жолудь додав, що заяви керівника місії МВФ по Україні є досить розпливчастими через те, що «процес переговорів щодо змісту Меморандуму ще триває».

Нагадаємо, що керівник місії Міжнародного валютного фонду по Україні Танос Арванітіс сьогодні зазначив, що фонд чекає на впровадження пенсійної реформи вже з березня цього року, а також, що МВФ погодився на більш поступове підвищення тарифів на газ для населення. Разом з тим, про вчасне надання чергового траншу Україні Т. Арванітіс нічого не повідомив.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.