Новости Экономика світовийбанкпфдефицит

Уряд “ввів в оману” Світовий банк: насправді дефіцит Пенсійного фонду досягне 72-74 млрд гривень

base article image

Заява Кабінету Міністрів про те, що протягом найближчих 3-4 років Україна вийде на бездефіцитний бюджет Пенсійного фонду не має підстав.

Про це сказав перший заступник міністра праці та соціальної політики України у 2005-2010 роках Павло Розенко на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.

«Обіцяючи звести дефіцит Пенсійного фонду до нуля, уряд «вводить в оману» Світовий банк. Скорочення дефіциту бюджету ПФ відбулося тільки на папері виключно за рахунок того, що уряд у своїх макропоказниках на 2011 рік істотно і безпідставно збільшив фонд оплати праці, з якого розраховується бюджет Пенсійного фонду», - пояснив він.

Водночас експерт пояснив, що фонд оплати праці у минулому році становив 300 мільярдів гривень, отже, виконання плану в 400 мільярдів гривень - «абсолютно нереальне завдання». «Таким чином до бюджету Пенсійного фонду було нараховано додаткові, необгрунтовані доходи на суму, як мінімум, 14-16 мільярдів гривень. Тобто реальний дефіцит бюджету ПФ становитиме не 58 мільярдів, а порядку 72-74 мільярдів», -наголосив він.

Водночас провідний науковий співробітник відділу фінансів реального сектору Інституту економіки та прогнозування НАН України Анатолій Федоренко додав, що найбільший вплив на баланс бюджету Пенсійного фонду надає соціальний популізм, «який відбувався з осені 2004 року і практично до останнього часу».

«Цей популізм полягав у тому, що кожна передвиборна кампанія супроводжувалася обіцянками збільшити пенсії, а збільшувати їх немає чим», -підсумував він.

Погода
Погода в Киеве
Погода в Харькове
Погода во Львове

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.