Новости Экономика ценыинфляция

Темпи зростання споживчої інфляції у 2011 році може скласти 10,3 -10,8% - експерт

base article image

Темп зростання споживчої інфляції за підсумками поточного року може скласти 10,3-10,8%,

Про це сказав експерт аналітичного департаменту X-Trade Brokers Ukraine Володимир Олексюк, на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.

«Стримати інтенсивне зростання цін на продукти харчування в короткостроковій перспективі в Україні адміністративним тиском цілком можливо. Однак це зростання, починаючи з березня, може стати основним драйвером зростання індексу інфляції», - наголосив він.

Водночас Володимир Олексюк наголосив, що споживча інфляція може значно зрости за таких умов.

При цьому експерт наголосив, що тривале зростання на світових сировинних ринках найближчим часом перейде «у фазу короткострокової корекції - 4-6 тижнів, але загальне зростання продовжиться в довгостроковій перспективі».

«Вартість зерна (пшениця, кукурудза) і цукру на світовому ринку з грудня 2010 року за січень 2011 досягла нових пікових значень. Так, пшениця минулого місяця зросла в ціні на 4,9% до 335 дол./тонна, кукурудза - на 14,27% до 277,98 дол./тонна. Вартість цукру на Лондонській біржі в січні підвищилася на 8,4% до 825 дол за тонну, на Нью-Йоркській біржі - на 12,6% до 754 дол за тонну (максимальний рівень за 30 років) на тлі скорочення врожаю тростини в Австралії, яка посідає третє місце у світі з експорту цукру. І таке зростання цін продовжиться і далі», - наголосив Володимир Олексюк.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.