Новости Экономика пенсійнареформа

Пенсійна реформа може вивести заробітну плату з тіні - експерт

base article image

Пенсійна реформа, яку ініціює уряд, дозволить розпочати процес виведення зарплат з тіні, стимулюючи самих громадян офіційно працевлаштовуватися і відраховувати внески до Пенсійного фонду.

Таку думку висловив голова Ради Української асоціації інвестиційного бізнесу Дмитро Леонов кореспонденту ГолосUA.

«На детінізацію заробітних плат вплине як збільшення нормативного стажу для отримання трудової пенсії, так і поступове підвищення пенсійного віку для жінок. Розрахунок пенсій за стаж до 2000 року фактично ведеться «опосередковано»: точних даних про те, хто і скільки внесків зробив донині в солідарну систему, немає. Після впровадження в 2000 році бази даних реально сплачених персоніфікованих внесків питома вага цієї інформації при розрахунку пенсії збільшується. Це означає, що пенсія людини все більше залежить від внесків відрахованих «особисто» за нього, а не, наприклад, від середніх зарплат по галузі», - пояснив він.

За словами експерта це підштовхуватиме до офіційного працевлаштування, щоб за людину сплачувалися хоч би мінімальні внески.

«Тобто вона сам буде зацікавлений у тривалому трудовому стажі», - зазначив Дмитро Леонов.

Водночас експерт додав, що про повну детінізацію заробітних плат можна буде говорити через 10-15 років, коли розрахунок пенсії повністю робитиметься на основі документально зафіксованих персоніфікованих внесків.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.