Новости Экономика черкасымусор

У Черкасах майже 9 млн. гривень у рік йде на прочистку каналізації від побутового сміття та ганчір'я

base article image

У Черкасах на прочистку каналізації доводиться сплачувати майже 9 млн. на рік.

Про це повідомили в прес-службі Черкаського міськвиконкому, передав кореспондент ГолосUA.

Щодня у Черкасах забивається з десяток ділянок каналізаційної мережі переважно в багатоповерхових будинках. Останнім часом кількість таких випадків зросла. Так, у січні бригади «Черкасиводоканалу» 285 разів виїжджали на прочистку каналізаційних стоків.

Прочищення каналізації – справа не з дешевих. У середньому один такий виклик обходиться черкаському водоканалу у 3 тис. грн. У січні на очищення забитої каналізації комунальне підприємство витратило 855 тис. грн.

«Замість того, щоб вкладати кошти в модернізацію водопостачання чи оновлення насосного обладнання, нам доводиться щодня витрачати значну суму грошей на прочищення каналізаційних мереж. Головна причина збільшення випадків забиття каналізації – вихованість людей, які кидають в каналізацію все, що тільки можна. Коли наші працівники приїздять на виклик і розпочинають промивання забитої ділянки, то дістають звідти і пластикові пляшки, і овочеві рештки, і різне ганчір’я, навіть щебінь та інше побутове сміття. Інколи трапляються м’ячі й різні дитячі іграшки», - розповів директор КП “Черкасиводоканал” Сергій Овчаренко.

Для того, щоб ліквідувати затор, комунальникам необхідно промити мережу довжиною 50 м і більше – аж до повного очищення. Здійснюється це за допомогою гідродинамічної машини, що під тиском у 160 атмосфер прочищає та промиває проблемну ділянку. Протягом 2010 року аварійні служби Водоканалу здійснили понад 2800 виїздів і прочистили десятки кілометрів каналізації.

За словами чергового Диспетчерської служби КП “Черкасиводоканал” Вікторії Кравченко, щодня до них надходить від 8 до 20 викликів від жителів міста.

«Ми приймаємо виклик, потім з’ясовуємо, які саме мережі потребують прочистки. Якщо каналізація перебуває на балансі Водоканалу, то на місце виїжджає наша аварійна бригада. А після прочистки каналізації – повідомляємо жителів про виконання їхнього звернення», – зазначила В. Кравченко.

Головний інженер КП “Черкасиводоканал” Григорій Руденко розповів, що 10 метрів прочищення каналізаційної мережі коштує 615 грн. Натомість під час одного виїзду аварійникам треба промити, як мінімум, відстань від одного колодязя до іншого, а це – 40 метрів. Однак, аби ефективно промити забиті мережі, часто доводиться прочищати до 80 метрів.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.