Новости Экономика кредитуванняпопит

Споживче кредитування відновлює споживацький попит українців - експерт

base article image

Незважаючи на зменшення темпів росту доходів населення цього року, обсяг організованої роздрібної торгівлі в Україні в січні 2011 року порівняно з аналогічним періодом минулого року виріс на 11,1% до 21,334 млрд. грн.

Про це повідомив керівник інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Микола Івченко, передала прес-служба компанії.

На думку експерта, причиною нинішнього росту попиту на товари стало зростання доходів населення, що почалося з липня минулого року відновлення споживчого кредитування, а також відновлення галузей, орієнтованих на внутрішній ринок.

“Хороші показники роздрібної торгівлі свідчать про поступове підвищення внутрішнього споживання в країні”, - повідомив експерт.

Так, середня номінальна заробітна плата в Україні в грудні 2010 року по відношенню до грудня 2009 року зросла на 17,7% до 2629 грн. (330,2 доларів США), реальна заробітна плата за минулий рік - на 10,2%. Обсяг портфеля споживчих кредитів з червня по грудень 2010 року збільшився на 4,1% до 52,48 млрд. грн. (6,59 млрд. доларів США).

“Очікується, що споживче кредитування в Україну в 2011 році продовжить відновлюватися. Кількість комерційних банків, що видають споживчі кредити стабільно збільшується. Кредитний портфель населення в гривні, замість зниження в минулому році на 0,534%, в поточному році може зрости на 15%”, - сказав М. Івченко.

Доходи населення в 2011 році, на думку Микола Івченка, будуть збільшуватися, однак, більш помірними темпами в порівнянні з 2010 роком. Зростання середньої номінальної заробітної плати може скласти 15-16% (грудень до грудня), зростання реальної заробітної - 9%. Всі ці чинники разом з очікуваним зростанням у галузях, орієнтованих на внутрішній ринок, дають підставу прогнозувати стабільне підвищення оборотів роздрібної торгівлі. Темп зростання обсягу виробництва в цьому секторі економіки в 2011 році може скласти 9%.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.