Новости Экономика нбудолларэкономика

Нацбанк підтримує дедоларизацію економіки

base article image

Нацбанк України підтримує законодавчу заборону на надання фізособам кредитів в іноземній валюті.

Про це йдеться у листі НБУ до Асоціації українських банків.

Зменшення доларизації як кажуть експерти, укріпить економіку країни.

Асоціація українських банків отримала лист за підписом члена Правління НБУ Ігоря Шумила, в якому банк підтримує позицію асоціації щодо відміни валютного кредитування для населення. Заборону слід закріпити законодавчо, на постійно, з метою нейтралізації загроз економічній безпеці у банківській сфері, зазначено в листі.

Асоціація українських банків вже подала на розгляд парламентського комітету законопроект про заборону валютного кредитування для фізичних осіб, які не мають доходу у валюті, окрім потреб на лікування та навчання за кордоном. Асоціація також пропонує розробити механізм поетапного зменшення доларизації країни, зазначив президент асоціації Олександр Сугоняко.

До січня цього року діяла тимчасова заборона на валютне кредитування, запроваджена антикризовими заходами ще у червні 2009 року. Відновлення можливості кредитувати у валюті передусім очікують банки з іноземним капіталом.

На думку Сугоняка, саме доларизація країни сприяла посиленню кризи в економіці. "Через наявність валютного кредитування, додатковий борг людей, які отримали ці кредити, склав 180 мільярдів гривень. Це співрозмірне з бюджетом країни, 70 відсотків. Це колосальне боргове навантаження",- кзауважив Сугоняко.

За його словами, відповідальність за це лежить на владі, яка допустила таку доларизацію економіки: валютні кредити і необмежену присутність іноземного капіталу в банківській системі.

Він вважає, що одним із стратегічних завдань влади має бути зменшення доларизації української економіки до нуля. Впродовж минулого року кредитна заборгованість українців зменшилась на 30 мільярдів до 191 мільярда гривень.

За матеріалами: Німецька хвиля

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.